reklama
CNN Prima News virolog

virolog

Výpis příspěvků ke štítku „virolog“

Beran: Roušky ve školách by se měly zrušit. Je zbytečné chránit děti místo seniorů

1. června 2021 21:47

Povinnost nosit roušky ve školách by se měla podle epidemiologa Jiřího Berana co nejdříve zrušit. „Je naprosto zbytečné chránit děti místo seniorů. Tím hlavním cílem je ochránit rizikovou populaci, tedy osoby starší 65 let,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle virologa Jiřího Černého však i tato do jisté míry malá ochrana může být do budoucna velmi důležitá. „Navíc pro děti to není až tak náročné,“ prohlásil.

Atomovku na Belgii neshodí, tvrdí exkriminalista. Země žije honem na „Ramba“

28. května 2021 16:32

V nevídanou celonárodní událost přerostlo v Belgii neúspěšné dvoutýdenní pátrání po uprchlém ozbrojeném vojákovi, který vyhrožoval likvidací známého virologa prosazujícího tvrdá pandemická omezení. Zatímco ministryně obrany čelí kvůli útěku a bezvýsledné pátrací snaze stovek vojáků výzvám k odstoupení, tisíce Belgičanů dávají najevo sympatie uprchlíkovu ráznému odmítání koronavirových zákazů. Napjatou situaci ještě vyhrotil zmíněný vědec hlídaný policií na neznámém místě, když se do radikálových stoupenců pustil v internetové diskuzi.

Belgický Rambo: Odpůrce lockdownu se ozbrojil a dezertoval. Spadeno má na virologa

21. května 2021 09:31

Desítky policistů a členů armády na západě Belgie pátrají po těžce ozbrojeném vojákovi, který vyhrožoval násilím a od té doby je na útěku. Muž, který je podle médií vojenským instruktorem střelby, v minulosti hrozil například virologovi Marku Van Ranstovi, napsal zpravodajský web BBC. Voják, který zmizel s raketomety či kulometem, má totiž extrémní názory na pandemii koronaviru.

Epidemioložka: Někteří lidé si nevytvoří dostatek protilátek ani po očkování

14. května 2021 06:11

Očkování proti covidu je v plném proudu. Odborníci říkají, že ochrana proti těžkému průběhu covidu by měla nastoupit v plném rozsahu po druhé očkovací dávce s odstupem několika týdnů. Přesto se mnoho lidí obává, že i přes očkování se onemocnění COVID-19 nevyhnou. Mohou mít i očkovaní lidé mít těžký průběh koronaviru, pokud mají například silně oslabenou imunitu? Na to jsme se zeptali epidemioložky Kateřiny Fabiánové

Odborníci připravili plán, jak od dubna znovu otevřít obchody a oživit restaurace

23. února 2021 21:00

Do 40 dnů pouze tisíc nakažených denně, zasáhnout se musí také v průmyslu a podnicích. Přesně takový cíl stanovily více než čtyři desítky odborníků v manifestu Čtyřicet dní pro zdraví lidí a ekonomiky, ve kterém radí, jak potlačit šíření koronaviru. Současná opatření podle nich totiž nestačí. Více než 100 lidí denně podle nich umírá naprosto zbytečně.

Jeden den negativní, druhý pozitivní. Testy nepoznají mnoho nakažených, varují lékaři

26. října 2020 14:32

Vycházíme i z vlastích redakčních zkušeností. Naše kolegyně, reportérka Lenka Špillarová, podstoupila test, protože byla v kontaktu s nakaženým. Vyšel jí ovšem negativní. Už druhý den se však necítila dobře a tak šla raději na test znovu. Byl pozitivní. Co si o tom myslet? Kolik nakažených chodí venku s negativními testy v ruce a cestují na ně třeba i do zahraničí? Jaká je spolehlivost nyní užívaných PCR testů a jaká testů antigenních, které chce ministr zdravotnictví využít k celoplošnému testování? Ptali jsme se odborníků.

reklama