reklama
CNN Prima News Vít Kaňkovský

Vít Kaňkovský

Výpis příspěvků ke štítku „Vít Kaňkovský“

VOLBY 2021: Dovede Fiala Spolu k vítězství? Koalice nabízí řadu exministrů i Okamuru

7. října 2021 15:37

ODS se pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny rozhodla vytvořit středopravou koalici s dalšími partajemi. Spojenectvím s KDU-ČSL a TOP 09 vzniklo uskupení nazvané Spolu, které se v posledních průzkumech dotahuje na vedoucí hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Hlavní lídr koalice a šéf ODS Petr Fiala usiluje o to, aby nahradil Babiše v čele vlády. Kromě toho Spolu nabízí hned několik bývalých ministrů, výrazných politiků a mimo jiné i Okamuru. Samozřejmě nejde o známého předsedu SPD Tomia, ale o jeho staršího bratra Hayata.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

30. července 2021 22:01

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

30. července 2021 05:11

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem

4. prosince 2020 22:29

Češi si užívají druhý den od rozvolnění vládních protiepidemických opatření. V pátek večer se zaplnilo centrum Prahy jako před dvěma měsíci, největší nápor pociťují náměstí, obzvlášť pak to Staroměstské, které lidi láká na vánoční stromeček a stánky. Pozadu nejsou ani obchody a restaurační zařízení, do kterých lidé opět s radostí docházejí. S plošným rozvolněním ale někteří politici a odborníci nesouhlasí.

Jsem v šoku, prohlásil Babiš. Pohrdáte zdravotníky, vzkázal demonstrantům Prymula

18. října 2020 15:35

Demonstrovat v tak vyhrocené době, kterou nyní všichni prožíváme, je pohrdání lékaři a zdravotními sestřičkami. Protestujícím to vzkázal ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Lidé, kteří se v neděli sešli na Staroměstském náměstí bez roušek, podle něj navíc riskují nákazu. Premiér Andrej Babiš CNN Prima NEWS napsal, že je v šoku z bezohlednosti a sobeckosti některých občanů.

reklama