CNN Prima News Vít Kaňkovský

Vít Kaňkovský

Výpis příspěvků ke štítku „Vít Kaňkovský“

Přidáváme důchodcům, přidejme i rodičům. Piráti bojují za „rodičák“ vyšší o 45 tisíc

23. března 2022 07:15

Zatímco se Češi sotva oklepali z covidové krize, už se musí potýkat s dopady energetické krize, drahým benzínem i naftou a k tomu všemu i stále rostoucí inflací, která jim zdražuje potraviny i další spotřební zboží. Pomoc rodinám v tomto případě nabízejí jako první Piráti a navrhují, aby došlo k navýšení tzv. rodičovského příspěvku, a to z aktuálních 300 tisíc na 345 tisíc. Jde podle nich o částku, kterou rodinám za poslední dva roky sebrala inflace.

VOLBY 2021: Dovede Fiala Spolu k vítězství? Koalice nabízí řadu exministrů i Okamuru

7. října 2021 15:37

ODS se pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny rozhodla vytvořit středopravou koalici s dalšími partajemi. Spojenectvím s KDU-ČSL a TOP 09 vzniklo uskupení nazvané Spolu, které se v posledních průzkumech dotahuje na vedoucí hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Hlavní lídr koalice a šéf ODS Petr Fiala usiluje o to, aby nahradil Babiše v čele vlády. Kromě toho Spolu nabízí hned několik bývalých ministrů, výrazných politiků a mimo jiné i Okamuru. Samozřejmě nejde o známého předsedu SPD Tomia, ale o jeho staršího bratra Hayata.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Prymulou: Budou protilátky uznávané jako důkaz bezinfekčnosti?

5. srpna 2021 06:45

Prosadí vládní opozice uznání protilátek? Na podzim se vrátí děti do školy. Je skutečně antigenní test ta nejlepší volba? A jak je možné, že očkovacímu šampionovi, Izraeli, hrozí lockdown? Aktuální covidová situace přináší více otázek než odpovědí. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS se jimi od 7:15 bude zabývat epidemiolog Roman Prymula.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

30. července 2021 22:01

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

30. července 2021 05:11

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Lyžaři a běžkaři, pozor: Vážné úrazy kvůli covidu nebude čas řešit, varují lékaři

28. ledna 2021 05:12

Nejen politici, ale i lékaři varují před otevřením sjezdovek. Kvůli plným kapacitám nemocnic se totiž může stát, že pokud se někdo při lyžování vážně zraní, nebude možné ho rychle a dostatečně ošetřit. CNN Prima NEWS to řekl místopředseda sněmovního zdravotního výboru a lékař Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). A potvrzují to i další lékaři.