reklama
CNN Prima News vízum

vízum

Výpis příspěvků ke štítku „vízum“

Chcete levně na čtvrtfinále do Baku? Fotbalový nadšenec organizuje fanouškovský let

Čtvrtfinále Eura odehrají čeští fotbaloví reprezentanti proti Dánsku až v dalekém Baku. Oproti Budapešti, kde parta trenéra Jaroslava Šilhavého udolala v nedělním osmifinále Nizozemce, je Ázerbájdžán pro české fanoušky rozhodně méně dostupný. Jeden z nadšenců se ale rozhodl, že důležitý zápas navštíví. Kvůli drahým letenkám a několikahodinovému přesunu se rozhodl zorganizovat vlastní let. Potřebuje ale sehnat minimálně dalších 150 nadšenců.

Nekupoval dárky, nebral ji ven. Vztah Češky s o 42 let mladším Pákistáncem je v krizi

Vztah 23letého mladíka z Pákistánu s o 42 let starší českou učitelkou prochází krizí. Podle informací Blesku živila Češka nejen mladého muže, ale i jeho rodinu. Na oplátku však dostávala velmi málo. Abdullah ji nebral na procházky, neukázal žádné památky a už vůbec jí nekupoval dárky. Žena trávila celé dny doma, v polovině března se měla vrátit do Česka.

Od nového roku si cestující do Velké Británie musí připravit pas, připomíná Petříček

Od prvního ledna se mění cestování do Velké Británie. Britští poslanci odhlasovali pobrexitovou obchodní dohodu s Evropskou unií (EU), dokument ještě musí schválit Sněmovna lordů. Pro Čechy to však znamená, že na krátkodobé cestování do země si budou muset namísto občanského průkazu připravit cestovní pas. Pro pracovní či studijní cesty je naopak potřeba zažádat o vízum.

reklama