CNN Prima News vízum

vízum

Výpis příspěvků ke štítku „vízum“

Ukrajinci budou dostávat speciální víza. Dočasná ochrana jim vydrží až rok

21. března 2022 19:06

Ministerstvo vnitra bude od úterý lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou vydávat víza za účelem dočasné ochrany. Ta nahradí dosud vydávaná speciální dlouhodobá víza. Pro držitele starších typů se nic nemění, do systému dočasné ochrany budou automaticky převedeni. Po pondělním jednání Ústředního krizového štábu to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Potvrdil také, že ve středu navrhne na jednání vlády prodloužení nouzového stavu. O tomto kroku informoval už v nedělní Partii na CNN Prima NEWS.

Djokovič se vrátil, jásají fanoušci v Dubaji. Můj mediální obraz ale není dobrý, přiznal

22. února 2022 13:49

Na začátku prosince se Srbskem válčil v Davis Cupu, chtěl si dát měsíc pauzu a pak se pokusit obhájit titul na Australian Open. Tenista Novak Djokovič si nakonec absenci na kurtech vinou deportace z Austrálie o dost protáhl. Až v pondělí si odškrtl první soutěžní zápas v roce 2022. V Dubaji se mu dostalo vřelého přijetí, samotná srbská jednička zvládla návrat skvěle. Otázkou je, jak to bude po skončení turnaje ve Spojených arabských emirátech.

Djokovičův nadcházející boj s nařízeními: Kde má zelenou a na jakých místech utrum?

28. ledna 2022 08:47

Od celosvětově sledovaného vízového fiaska před Australian Open Novak Djokovič mlčí. Ticho zavdává vzniku spekulací, jestli po obrovském zklamání neoznámí konec kariéry. Ale to je velmi málo pravděpodobná varianta i vzhledem k tomu, že už je přihlášený na únorový turnaj v Dubaji. Právě tam neočkovaná tenisová světová jednička může bez problémů. A jak to bude v dalších týdnech a měsících?

Slovenský trenér Djokoviče: Bylo to obrovské utrpení, kauza ho poznamená

22. ledna 2022 19:11

Málokdo zná Novaka Djokoviče tak jako jeho slovenský trenér Marián Vajda. Poprvé se tehdy mladičkého a talentovaného tenisty ujal v roce 2006 a právě on má velký podíl na tom, že Srb získal 20 grandslamových titulů. Číslo 21 měl přidal letos na Australian Open, ale jak téměř celý svět ví, nakonec nedostal možnost. „Muselo to být obrovské utrpení,“ popisuje ságu světové jedničky s neúspěšným koncem Vajda.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

17. ledna 2022 22:09

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

17. ledna 2022 10:41

Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.