CNN Prima News vodíkový pohon

vodíkový pohon

Výpis příspěvků ke štítku „vodíkový pohon“

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

26. srpna 2022 08:31

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Vodík je palivo současnosti. Natankujete si ho už letos, říká šéf strategie skupiny Orlen Unipetrol

Téma: Komerční sdělení
31. května 2022 08:27

Uhlíková neutralita do poloviny století je často zmiňovaný cíl napříč sektory. Vynulovat dopady používání energetických zdrojů chce také petrochemická skupina ORLEN Unipetrol. A pomoci jí v tom má nejhojnější prvek v celém vesmíru – vodík. „Zákazníkům ho chceme zpřístupnit již letos,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Gajdoš, ředitel strategie skupiny ORLEN Unipetrol.

Je tu doba vodíková. Nejhojnější prvek ve vesmíru bude klíčovým energetickým zdrojem

13. července 2020 14:31

O vodíku se jako o možném nástupci fosilních energetických zdrojů hovořilo již mnohokrát. Jeho masivnímu rozšíření dosud bránily technologické, a tedy i ekonomické bariéry. Nyní se ale ukazuje, že doba vodíková se přiblížila a nejrozšířenější prvek našeho vesmíru se může stát stěžejním pilířem při přechodu k nízkoemisnímu hospodářství.