CNN Prima News vodíkový pohon

vodíkový pohon

Výpis příspěvků ke štítku „vodíkový pohon“

Čeští ministři přesedlali do vodíkových limuzín. Jurečka je chce i pro sociální služby

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) budou jezdit vodíkovou limuzínou Toyota Mirai. Černé vozy převzali ve středu před budovou Strakovy akademie od generálního ředitele českého zastoupení japonské automobilky. Obě auta vláda pořídila na operativní leasing v délce trvání jednoho roku.

Rockový festival a bezemisní auta? Je to skvělé spojení, pochvaluje si šéf Toyoty v Česku

Minulý týden se na letišti v Hradci Králové konal už 27. ročník Rock for People. Letošní festival měl mnoho nej – nejdražší, největší a zřejmě také nejčistší s co nejmenší uhlíkovou stopou. Kromě například třídění odpadů, výkupu kelímků a PET lahví nebo solární energií poháněné stage pomáhala s rozvozem kapel a účastníků i bezemisní auta, a to díky partnerství se společností Toyota. V akci se objevil i nejžhavější model v tomto odvětví – vodíkem poháněný Mirai. Jak se automobilka zapojila do chodu Rock for People a jaká je budoucnost bezemisní dopravy v Česku? Na tyto otázky odpověděl redakci CNN Prima NEWS přímo v dějišti festivalu Martin Peleška, generální ředitel zastoupení pro Toyotu a Lexus Česká republika.

Auta na vodík se dočkají první veřejně dostupné čerpací stanice. Fronty u ní nebudou

V Česku je sice možné koupit auto jezdící na vodík, dosud ale vůbec nebylo snadné jej natankovat. Na Barrandově by měla být v brzké době konečně otevřena první pražská veřejná vodíková čerpací stanice. Zatím jediná funguje od loňska v Ostravě, k dispozici je i neveřejné čerpání v Neratovicích, tamní zařízení má ale nedostatečný plnicí tlak a nádrž vodíkových automobilů dokáže zaplnit jen zčásti.

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Vodík je palivo současnosti. Natankujete si ho už letos, říká šéf strategie skupiny Orlen Unipetrol

Téma: Komerční sdělení

Uhlíková neutralita do poloviny století je často zmiňovaný cíl napříč sektory. Vynulovat dopady používání energetických zdrojů chce také petrochemická skupina ORLEN Unipetrol. A pomoci jí v tom má nejhojnější prvek v celém vesmíru – vodík. „Zákazníkům ho chceme zpřístupnit již letos,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Gajdoš, ředitel strategie skupiny ORLEN Unipetrol.