Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

100,00 % okrsků sečteno
23,21 % volební účast
53,83 %

Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

53,83 %

46,16 %

Jaromír Dědeček

Jaromír Dědeček

46,16 %

Konečné výsledky pro obvod Jičín

Ing. Tomáš Czernin /TOP 09/ TOP 09
lesník a zemědělec, senátor, zastupitel obce Dymokury, věk 60 let

53,83 % 14 449 hlasů

Ing. Jaromír Dědeček /ANO/ ANO 2011
krajský zastupitel, věk 63 let

46,16 % 12 391 hlasů

Kompletní výsledky pro obvod Jičín za 1. kolo

Ing. Tomáš Czernin /TOP 09/ TOP 09
lesník a zemědělec, senátor, zastupitel obce Dymokury, věk 60 let

28,99 % 14 618 hlasů

Ing. Jaromír Dědeček /ANO/ ANO 2011
krajský zastupitel, věk 63 let

26,17 % 13 198 hlasů

Ing. Dana Kracíková STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
starosta, věk 61 let

12,88 % 6 498 hlasů

Ing. René Franěk /ODS/ Svobodní
ředitel ZOO Chleby, věk 60 let

11,14 % 5 619 hlasů

Eva Kotyzová /SPD/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
učitelka v mateřské škole, věk 50 let

9,99 % 5 041 hlasů

Mgr. Bc. Marta Martinová Česká pirátská strana
redaktorka, věk 41 let

7,21 % 3 639 hlasů

JUDr. Václav Ort /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
právník, věk 70 let

3,58 % 1 809 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

PŘEHLEDNĚ: Volební revoluce v Česku. Podívejte se, co by se mohlo v příštích letech změnit

Volby v Česku by se mohly v příštích letech výrazně změnit. Hlasovat bychom mohli od roku 2026 chodit pouze v jeden den, snadnější má být možnost zažádat si o voličský průkaz a uvažuje se rovněž o zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Návrh, který v únoru schválila vláda, aktuálně dostávají na stůl poslanci a měli by o něm rozhodovat v rámci prvního čtení během probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Skrze odpor opozice je však možné, že ke schválení jen tak nedojde. Podívejte se, jak by mohly v brzké době volby v Česku vypadat.

Druhé kolo prezidentských voleb v Turecku je na spadnutí. Vítězem bude Erdogan, tvrdí analytici

Po nedělních prezidentských volbách v Turecku stále není jasné, zda se bude konat za dva týdny druhé kolo. Pokud bude, větší šance na vítězství má prezident Recep Tayyip Erdogan, jsou přesvědčeni někteří analytici. Kandidát pravicové až krajně pravicové aliance Sinan Ogan, který se ziskem pěti procent skončil na třetím místě, se ještě nerozhodl, koho v případném druhém kole podpoří. Také on kritizoval údajné manipulace s volebními výsledky ve prospěch Erdogana, stejně jako to tvrdí zástupci opozičních stran kolem Kemala Kiliçdaroglua.

ANO by vyhrálo parlamentní volby, vládní strany ztrácí. Průzkum ukazuje i úspěch ČSSD

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo podle modelu agentury Kantar pro ČT hnutí ANO s 29,5 procenta. V případě, že by kandidovala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), skončila by na druhém místě s 27,5 procenta hlasů, a proti únoru si tak s ANO prohodila místo. Ve stranických preferencích by byla druhá ODS, kterou by volilo 20 procent lidí. Následovali by Piráti a SPD. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny by skončily STAN a ČSSD. Proti únorovému modelu si pohoršily vládní strany s výjimkou Pirátů.

Sledujte online celkové i průběžné volební výsledky pro senátní obvod Jičín ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty, postupující do druhého kola a nakonec i vítěze voleb. Výsledky se začínají načítat krátce po uzavření volebních místností po druhé hodině v sobotu. Kdykoliv se můžete podívat i na výsledky pro obvod Jičín z minulých voleb.