Vyzbrojeni maskami na paintball a salámem. Mobilizovaní Rusové ukázali, co jim dala armáda

Válka na Ukrajině 25.10.2022 (8:00)

Vybavení čerstvě mobilizovaných Rusů do války na Ukrajině vyvolává další otázky o stavu armády okupantů. Na sociálních sítích se šíří záběry velmi bizarního náčiní pro vojáky. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků nepřátel pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Například odvedenci ve Vladimirské oblasti měli dostat nejspíš jako útěchu šišku salámu.

„Mobilizovaní Rusové ve Vladimirské oblasti dostali salám. Vodku si mají kupovat za své? Fotka, díky které si je zapamatujete,“ komentoval snímek poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Na fotografii jsou vidět tři muži, kteří obdrželi povolání do ruské armády. Kromě zavazadel držel každý z nich v ruce šišku salámu. Z výrazů vojáků nelze usuzovat, že by byli ze situace zrovna nadšeni.

Podivné vybavení měli obdržet také odvedenci ve Stavropolu. „Druhá armáda světa je připravena k boji. Správa města Stavropol darovala mobilizovaným mužům do války na Ukrajině paintballovou masku z plastu, dětské rukavice, termosku a také gumové zimní boty,“ okomentovalo záběry běloruské opoziční médium Nexta.

Pochybné vybavení se ale netýká pouze nově mobilizovaných Rusů. O nedostatcích ve výzbroji ruské armády se mluví de facto od vypuknutí ruské invaze. V posledních týdnech se ale zdá, že schopnost Ruska vybavit nové brance a zásobovat okupanty, kteří už bojují na Ukrajině, se postupem času snižuje.

Na jednom z dalších říjnových videí jsou například vidět ukrajinští vojáci, kteří na čerstvě osvobozeném území testovali ruské vojenské vesty. Ukázalo se, že pláty ve vestách jsou tvořeny z tenkého a lehce ohybatelného kovu. Ukrajinští vojáci za doprovodu smíchu nemohli věřit vlastním očím, když plát ohýbali do různých poloh. Objevují se také videa ruských helem, které lze pomocí pěstí promáčknout dle libosti.

O špatném stavu ruské armády se před časem přesvědčil na vlastní oči také vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno, když cestoval Chersonskou oblastí. V jednom opuštěném zákopu podrobněji zkoumal zanechané ruské vybavení. „V této ‚neprůstřelné‘ vestě nejsou balistické pláty, ale jen obyčejný molitan,“ ukázal názorně v reportáži.

Tagy: