reklama

Dva roky žila Žilková v Izraeli, teď udržuje vztah na dálku. Jsme jako milenci, říká

Herečka Veronika Žilková je kvůli pracovním povinnostem manžela Martina Stropnického nucena v posledních letech udržovat vztah na dálku. „Je to prima, vídáme se, když na sebe máme čas,“ řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Herečka v sobotu oslaví životní jubileum – 60. narozeniny. „Dneska (v pátek) večer bude v Divadle U Hasičů divadelní představení a poté křest mé biografie. Napsala jsem ji na popud Petra Macka, který se během covidu rozhodl, že neděle budeme trávit tím, že se mě bude na něco ptát. Říkala jsem mu, že nevím, že jsem nic nezažila, a pak jsme se nemohli zastavit. 60 let je hodně. Nepřipadá mi to, ale je to dlouho,“ sdělila Žilková.

Podle svých slov v knize odhalí třetinu života. „Víc se tam nevešlo. Natočila jsem přes 500 filmových a televizních rolí, hrála divadlo, vychovala šest dětí, třikrát se vdala. Možná to bude mít i nějakou generační výpověď o hercích, kteří již mezi námi nejsou, ale v mém životě sehráli velkou roli,“ prozradila Žilková, kterou nyní můžete vidět v seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou a objeví se i v seriálu Polda.

Vztah na dálku

Manžel Žilkové je herec, bývalý ministr obrany a současný velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický. „Byla jsem tam pět dnů v září. Turisty bohužel stále nepustí. Tím, že mám diplomatický pas, vstup mám. Musím mít test tady, pak po příletu, ještě krevní testy a dvě očkování. Teď budu muset jít co nejdříve na třetí dávku,“ vysvětlila herečka.

V Izraeli Žilková žila téměř dva roky. S manželem nyní mají vztah na dálku. „Jsou sociální sítě, takže si denně telefonujeme. Je to prima, protože jsme se dostali do fáze téměř mileneckého vztahu – vídáme se, když na sebe máme čas. Je to úžasné. Nevím, co večeří, on nevidí, že mám neumyté nádobí, a večer si zavoláme jen novinky z našich vzájemných životů. Co dva měsíce se týden vidíme. To stačí,“ smála se herečka.

Politiku neřeší

Podle Žilkové je důležité mít radost ze života. „Od svého mládí se snažím držet filozofie, že každý den může být poslední. Izraelci říkají, že každý den je dost dobrý na to, aby se stal svátkem. Den je potřeba prožít naplno a to je možná zdroj nějakého mého pozitivismu. To ale neznamená, že nepláču,“ řekla.

Během rozhovoru také padla otázka na to, zda se v jejich rodině řeší politika. Žilkové nevlastní syn Matěj Stropnický je totiž stále aktivním politikem. „Upřímně nás nebaví, abychom si to tahali do kuchyně. Když se vidíme, máme tolik důležitějších informací–  jako čí vnouče, pes, kůň... Víc nás baví civilní život,“ dodala Žilková na závěr rozhovoru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama

Domácí zpravodajství

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

reklama