Dva roky žila Žilková v Izraeli, teď udržuje vztah na dálku. Jsme jako milenci, říká

Herečka Veronika Žilková je kvůli pracovním povinnostem manžela Martina Stropnického nucena v posledních letech udržovat vztah na dálku. „Je to prima, vídáme se, když na sebe máme čas,“ řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Herečka v sobotu oslaví životní jubileum – 60. narozeniny. „Dneska (v pátek) večer bude v Divadle U Hasičů divadelní představení a poté křest mé biografie. Napsala jsem ji na popud Petra Macka, který se během covidu rozhodl, že neděle budeme trávit tím, že se mě bude na něco ptát. Říkala jsem mu, že nevím, že jsem nic nezažila, a pak jsme se nemohli zastavit. 60 let je hodně. Nepřipadá mi to, ale je to dlouho,“ sdělila Žilková.

Podle svých slov v knize odhalí třetinu života. „Víc se tam nevešlo. Natočila jsem přes 500 filmových a televizních rolí, hrála divadlo, vychovala šest dětí, třikrát se vdala. Možná to bude mít i nějakou generační výpověď o hercích, kteří již mezi námi nejsou, ale v mém životě sehráli velkou roli,“ prozradila Žilková, kterou nyní můžete vidět v seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou a objeví se i v seriálu Polda.

Vztah na dálku

Manžel Žilkové je herec, bývalý ministr obrany a současný velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický. „Byla jsem tam pět dnů v září. Turisty bohužel stále nepustí. Tím, že mám diplomatický pas, vstup mám. Musím mít test tady, pak po příletu, ještě krevní testy a dvě očkování. Teď budu muset jít co nejdříve na třetí dávku,“ vysvětlila herečka.

V Izraeli Žilková žila téměř dva roky. S manželem nyní mají vztah na dálku. „Jsou sociální sítě, takže si denně telefonujeme. Je to prima, protože jsme se dostali do fáze téměř mileneckého vztahu – vídáme se, když na sebe máme čas. Je to úžasné. Nevím, co večeří, on nevidí, že mám neumyté nádobí, a večer si zavoláme jen novinky z našich vzájemných životů. Co dva měsíce se týden vidíme. To stačí,“ smála se herečka.

Politiku neřeší

Podle Žilkové je důležité mít radost ze života. „Od svého mládí se snažím držet filozofie, že každý den může být poslední. Izraelci říkají, že každý den je dost dobrý na to, aby se stal svátkem. Den je potřeba prožít naplno a to je možná zdroj nějakého mého pozitivismu. To ale neznamená, že nepláču,“ řekla.

Během rozhovoru také padla otázka na to, zda se v jejich rodině řeší politika. Žilkové nevlastní syn Matěj Stropnický je totiž stále aktivním politikem. „Upřímně nás nebaví, abychom si to tahali do kuchyně. Když se vidíme, máme tolik důležitějších informací–  jako čí vnouče, pes, kůň... Víc nás baví civilní život,“ dodala Žilková na závěr rozhovoru.

Tagy: