reklama

Předávkovaní pečovatelé vakcínou proti covidu v Německu. Dostali pětinásobek doporučené dávky

V Německu nedopatřením předávkovali vakcínou proti onemocnění COVID-19 osm sociálních pracovníků pečovatelského domu. Čtyři z předávkovaných byli odvezeni do nemocnice, když se u nich objevily příznaky podobné chřipce. Informoval o tom web Deutsche Welle.

reklama

Německý očkovací program proti novému koronaviru, který se v souladu s dalšími členskými zeměmi EU rozběhl o víkendu, zažil menší blamáž. Osm zaměstnanců pečovatelského domu dostalo omylem pětinásobek doporučené dávky vakcíny BioNTech/Pfizer proti COVID-19. Místo pětiny obsahu lahvičky s vakcínou, která jim měla být podána, jim jí zodpovědní zdravotníci aplikovali celou.

K pochybení došlo v neděli ve městě Stralsund, ležícím na severovýchodě spolkové republiky při pobřeží Baltského moře. Mezi postiženými je sedm žen a jeden muž, všichni ve věku mezi 38 až 54 lety, kterým bylo kvůli jejich práci umožněno nechat se očkovat v první vlně. Čtyři z předávkovaných byli poté, co se u nich objevily příznaky podobné chřipce, preventivně odvezeni do nemocnice.

Vyšší dávky testovány bez vážných následků

Stefan Kerth, správce zemského okresu Vorpommern-Rügen, na jehož území pečovatelský dům leží, se za nedopatření omluvil. „Hluboce incidentu lituji,“ uvedl Kerth. „Tento individuální případ byl způsoben individuálními pochybeními. Doufám, že nikdo z postižených nezažije žádné vážné vedlejší účinky.“

Úřady okresu Vorpommern-Rügen zdůraznily, že společnost BioNTech dříve uvedla, že v první fázi studie očkování byly vyšší dávky podávány bez známek vážných následků.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

  • Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Další články
reklama
reklama