reklama

Předávkovaní pečovatelé vakcínou proti covidu v Německu. Dostali pětinásobek doporučené dávky

V Německu nedopatřením předávkovali vakcínou proti onemocnění COVID-19 osm sociálních pracovníků pečovatelského domu. Čtyři z předávkovaných byli odvezeni do nemocnice, když se u nich objevily příznaky podobné chřipce. Informoval o tom web Deutsche Welle.

reklama

Německý očkovací program proti novému koronaviru, který se v souladu s dalšími členskými zeměmi EU rozběhl o víkendu, zažil menší blamáž. Osm zaměstnanců pečovatelského domu dostalo omylem pětinásobek doporučené dávky vakcíny BioNTech/Pfizer proti COVID-19. Místo pětiny obsahu lahvičky s vakcínou, která jim měla být podána, jim jí zodpovědní zdravotníci aplikovali celou.

K pochybení došlo v neděli ve městě Stralsund, ležícím na severovýchodě spolkové republiky při pobřeží Baltského moře. Mezi postiženými je sedm žen a jeden muž, všichni ve věku mezi 38 až 54 lety, kterým bylo kvůli jejich práci umožněno nechat se očkovat v první vlně. Čtyři z předávkovaných byli poté, co se u nich objevily příznaky podobné chřipce, preventivně odvezeni do nemocnice.

Vyšší dávky testovány bez vážných následků

Stefan Kerth, správce zemského okresu Vorpommern-Rügen, na jehož území pečovatelský dům leží, se za nedopatření omluvil. „Hluboce incidentu lituji,“ uvedl Kerth. „Tento individuální případ byl způsoben individuálními pochybeními. Doufám, že nikdo z postižených nezažije žádné vážné vedlejší účinky.“

Úřady okresu Vorpommern-Rügen zdůraznily, že společnost BioNTech dříve uvedla, že v první fázi studie očkování byly vyšší dávky podávány bez známek vážných následků.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělil srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva první třídy. Předal mu ho na slavnostním ceremoniálu před vzájemným jednáním na Pražském hradě. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Český prezident dostal vysoké srbské vyznamenání určené prezidentům či premiérům Řád Srbské republiky na stuze. Vučič mu ho udělil již loni, v úterý mu ho předal.

MS v hokeji 2021

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Šestnáctka trenérů v posledních dnech a týdnech umíchala finální produkt, který vyšle na mistrovství světa v hokeji startující už v pátek 21. května v Lotyšsku. Podívejte se v článku CNN Prima NEWS na to, kteří hráči se dostali do finální nominace pro šampionát v Rize. Jednotlivé sestavy mohou v průběhu vrcholné akce nabýt na síle podle toho, jak se bude vyvíjet situace v zámořské NHL.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Ve vězení strávili 31 let za vraždu, kterou nespáchali. Dostanou miliardové odškodné
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Brutálně zavraždil cyklistku sekerou a nožem na okraji Olomouce. Odsedí si 25 let
Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce
Další články
reklama
reklama