CNN Prima News žárovka

žárovka

Výpis příspěvků ke štítku „žárovka“

Co bylo dřív úsměvné, dnes ohrožuje domácnosti. Chci zničit Green Deal, hlásá Mach po návratu

Původně úsměvné zakazování žárovek přerostlo do situace, která tíživě doléhá na peněženky Čechů. Těmito slovy popsal Petr Mach Green Deal (Zelenou dohodu) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Bývalý europoslanec strany Svobodných ohlásil politický comeback – do Evropského parlamentu se chce dostat za stranu Svobody a přímé demokracie (SPD). Politik známý svým euroskepticismem se dle svých slov nestal fanouškem EU, vidí teď nicméně reálnou šanci, že by se mohlo podařit „zbořit“ Green Deal zevnitř.

5 tipů, jak jednoduše snížit náklady na energie

Chcete snížit spotřebu energií v domácnosti a ušetřit? Podle marketingového ředitele LAMA ENERGY GROUP Jakuba Tobiáše to může být poměrně jednoduché. Například už jen tím, že snížíte o pár stupňů teplotu v bytě nebo začnete vypínat spotřebiče ze zásuvky. To vám dlouhodobě dokáže ušetřit nemalé peníze.

Jak zmírnit energetickou drahotu? Výběr vhodné žárovky uspoří i několik stovek ročně

Řada lidí v době energetické krize začíná uvažovat o možných úsporách ve svých bytech a domech. Velké výdaje za využívání elektrické energie lze najít zejména u spotřebičů, které jsou zapnuté i v době jejich nevyužívání. Velkou úsporou ale mohou být i světla. A to zejména LED žárovky. Jejich výměna za tradiční žárovky bude znamenat investici navíc, přesto se jejich úspora v konečném vyúčtování projeví. A to i několika stovkami korun ročně na jedné žárovce.

PŘEHLEDNĚ: Pět tipů, jak rychle a účinně snížit účet za drahé energie

Cena elektřiny a plynu na burze trhá rekordy. Je tedy jen otázkou času, kdy se začne projevovat i na fakturách českých domácností. Ty pochopitelně hledají způsob, jak si od obřích nákladů alespoň částečně ulevit. Vedle středně až dlouhodobých řešení v podobě instalace fotovoltaických elektráren nebo výměny oken či zateplení domu ale existují i možnosti, jak nejhorší cenový požár uhasit rychle a poměrně jednoduše.