reklama
CNN Prima News Zdeněk Ondráček

Zdeněk Ondráček

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Ondráček“

Chodorkovskij: Kreml může do akcí zapojit komunistu Ondráčka. Kontakty má i na vládě

Aktualizováno

Rusko má kontakty s vysoce postavenými vládními činiteli v Česku a organizuje akce, jichž se tito lidé účastní. Prohlásil to někdejší ruský ropný magnát a kritik Kremlu Michail Chodorkovskij. Podle jeho slov Kreml také tvrdí, že do svých zahraničně-politických akcí může zapojovat české komunisty. Chodorkovskij v pondělí členům zahraničního výboru Evropského parlamentu řekl, že ruský prezident Vladimir Putin si prostřednictvím spřátelených oligarchů získává spojence v řadě dalších zemí EU včetně Německa, Francie či Polska.

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru

Sněmovní výbor pro bezpečnost by měl v úterý sdělit, k jakým závěrům došel na pondělním jednání ohledně podezření, že do výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 byli zapojeni ruští agenti. Poslanec Pavel Žáček (ODS) však ve vysílání CNN Prima NEWS naznačil, že se výbor shodl na podpoře stanoviska bezpečnostních složek i reakce vlády, a to napříč politickým spektrem. Schůze se však nezúčastnil jediný komunistický člen výboru – poslanec Zdeněk Ondráček.

Rebelie u komunistů. Část poslanců neposlechne vedení strany a nepodpoří nouzový stav

Někteří komunističtí poslanci se bouří kvůli nouzovému stavu. Podle zjištění CNN Prima NEWS řada zákonodárců KSČM nebude hlasovat pro prodloužení nouzového stavu, i když jim širší vedení strany doporučilo vládě pomoct. Kabinet Andreje Babiše (ANO) tak ještě nemá vyhráno. S nouzovým stavem, který platí do 28. března, by skončil zákaz přejíždění mezi okresy.

Raději nás necháte vymřít, hřímal komunista ve Sněmovně. Spor byl o vakcínu Sputnik

Ve Sněmovně se ve středu rozhořel spor kvůli ruské vakcíně Sputnik V. Komunisté vyčítali ministru zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO), že ji odmítá posoudit bez schválení Evropskou lékovou agenturou. Ministr zopakoval, že dočasnou výjimku neudělí. Jeho postoj podpořili poslanci části opozice, zejména ODS, Pirátů, lidovců a TOP 09. Sněmovna debatu o očkování přerušila, vrátí se k ní za dva týdny.

Měl by viset. Policie navrhla obžalovat Pavla Novotného za výrok o exšéfovi policie

Policie navrhla obžalobu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) kvůli výrokům o bývalém policejním prezidentovi Stanislavu Novotném. Bývalý šéf policie prohlašoval v ruské státní televizi Rossija 1, že je starosta Řeporyjí blázen. Starosta pak o exprezidentovi policie řekl, že zradil Česko, a vlastizrádci mají viset. Podle police se starosta dopustil výtržnictví a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Jednání s Babišem jsou šílená. Odborná rozhodnutí mění na základě PR, zní z ČSSD

Jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) je podle místopředsedy koaliční ČSSD Ondřeje Veselého šílené. Babiš se řídí pouze podle PR a mění pak rozhodnutí odborníků. Podobně mluvil v Partii Terezie Tománkové také místopředseda Pirátů Jakub Michálek, který připomněl, jakým způsobem premiér do rozhodování ministrů zasahoval, čímž celou situaci zhoršoval.

Ondráček z KSČM navrhuje, aby lidé nemuseli platit poplatky za TV a rádio

Domácnosti, které v ověřeném čestném prohlášení uvedou, že nesledují televizní nebo rozhlasové vysílání, by nemusely platit vysílací poplatky Českému rozhlasu nebo České televizi. Počítá s tím novela zákona o rozhlasových a televizních poplatcích, kterou ve Sněmovně předložil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Na Ondráčkův návrh upozornil server iDnes.cz.

reklama