CNN Prima News zdravotní sestry

zdravotní sestry

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestry“

Nemocnice chystají krizový scénář. Hrozí zavírání ambulancí a odklady neakutních operací

Situace v českém zdravotnictví je alarmující, výpověď z přesčasů podala téměř polovina lékařů a hrozí, že se přidají i zdravotní sestry. Nemocnice se proto připravují na krizové scénáře, které zahrnují odložení neakutních operací, zkrácení ordinační doby i zavírání odborných ambulancí, píše MF DNES. Zástupci ministerstva zdravotnictví se mají za týden sejít s protestujícími lékaři a odbory, uvedl ve středu šéf resortu Vlastimil Válek (TOP 09).

Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází

Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.

Hüttnerová: Sociální sítě a antivaxerství v naší generaci? Všichni bychom umřeli

Herečka, spisovatelka a výtvarnice Iva Hüttnerová, známá divákům Primy například ze seriálu Slunečná, prodělala minulý rok covid s těžkým průběhem. Osobně jednání odpíračů očkování nechápe. „Kdyby v dobách našeho dětství byly sociální sítě se všemi očkovacími diskusemi, tak celá naše generace dávno vymřela,“ řekla v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS.

Stačila drastická informace a proočkovanost zdravotníků se rychle zvedla, popsal Svoboda

Lékařům a zdravotníkům, kteří se vymezují proti povinnému očkování ve vybraných profesích, vadí, že by kvůli svému postoji mohli přijít o práci. Podle poslance a lékaře Bohuslava Svobody (ODS) je mezi nimi odmítačů jen minimum. „Kdyby byla taková proočkovanost i u ostatních profesních skupin, tak už máme vlastně vyhráno,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

Aktualizováno

Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

Anděl mezi zdravotníky: Kdo z 12 finalistů je letošním andělem? Podívejte se na finálový večer roku 2021

Anděl mezi zdravotníky je projekt určený pro lékaře a zdravotní sestry, ale i pro záchranáře, pečovatele a lékárníky. Přihlásit svého anděla ze zdravotnictví může každý. Ocenění si zaslouží rozhodně všichni a letošních dvanáct finalistů nafotilo kalendář s herci primáckého seriálu Sestřičky Modrý kód. Přečtěte si medailonky andělů mezi zdravotníky nelehkého roku 2020 a užijte si finálový večer.