reklama
CNN Prima News zdravotní sestry

zdravotní sestry

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestry“

Anděl mezi zdravotníky: Kdo z 12 finalistů je letošním andělem? Podívejte se na finálový večer roku 2021

Anděl mezi zdravotníky je projekt určený pro lékaře a zdravotní sestry, ale i pro záchranáře, pečovatele a lékárníky. Přihlásit svého anděla ze zdravotnictví může každý. Ocenění si zaslouží rozhodně všichni a letošních dvanáct finalistů nafotilo kalendář s herci primáckého seriálu Sestřičky Modrý kód. Přečtěte si medailonky andělů mezi zdravotníky nelehkého roku 2020 a užijte si finálový večer.

Policisté dopadli zloděje, který okradl sestřičky v náchodské nemocnici

Policisté z Královéhradeckého kraje odvolali pátrání po totožnosti muže, který v náchodské nemocnici na sesterně vykradl covidové oddělení na jednotce intenzivní péče. Poté, co zveřejnili kamerové záznamy, se jim ozvalo hned několik lidí z celé České republiky, kteří pachatele poznali. Jde o 64letého muže, který je stíhaný za obdobnou trestnou činnost v jiné části republiky.

Je těžké, když vedle umírá člověk. V nemocnici to zažijete opakovaně, říká dobrovolník

Je těžké, když vedle vás leží pacient, který umírá. A nemocní vidí i několik úmrtí na svém pokoji, popsal atmosféru v karlovarské nemocnici krizový intervent policie Tomáš Eisenkolb ve videu ze série Odpovědi od plic. Podle Eisenkolba, který v nemocnici vypomáhá, nebyli ani zdravotníci zvyklí na tak časté umírání. Do své práce dávají vše a negativní komentáře od lidí je štvou a frustrují.

Lékař: Česko je malé covidové peklo. Zdravotníci jsou zničení a nevěří, že to skončí

Doufal jsem v lepší výsledky lockdownu, přiznal v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS přednosta Pneumologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové Vladimír Koblížek, který Česko nazval malým covidovým peklem. Jeho nemocnice se dostala na vrchol zátěže před několika týdny a stále se tam drží. Podle Koblížka jsou zdravotníci po půl roce nepřetržité práce zničení a už snad ani nevěří, že pandemie skončí. Obává se, že pak budou lékaři i zdravotní sestry potřebovat psychologickou pomoc ve velkém.

Medička leží s covidem čtvrt roku v nemocnici. Ukázala děsivou realitu na oddělení

První částečně nevidomá a neslyšící britská studentka medicíny Alexandra Adamsová je od prosince loňského roku na covidovém oddělení. Mladá žena popsala poslední týdny v nemocnici, které přirovnala ke katastrofě. O svém aktuální stavu informuje na vlastním blogu. U jejích příspěvků se objevují mnohé nenávistné komentáře, které ji sice šokují, ale nereaguje na ně, protože na to zkrátka nemá sílu.

reklama