Zdrogovaný běhal v Klášterci po nádraží s nožem, pak pobodal známého. Muži hrozí vězení

František K. běhal zfetovaný po nádraží s nožem, pak pobodal známého.

Agresor z autobusového nádraží stanul před soudek

Krajský soud v Ústí nad Labem se v pátek zabýval případem surového napadení z letošních Velikonoc, které se odehrálo v Klášterci nad Ohří. František K. měl podle obžaloby bodnout pod vlivem pervitinu svého známého nožem do krku. Muž naštěstí přežil a nyní popsal okolnosti napadení.

Namísto velikonoční pomlázky pobíhal 37letý František K. po autobusovém nádraží s kuchyňským nožem. Následně s ním měl bodnout do krku svého známého. „Přišel do restaurace, kde bodl muže sedícího v restauraci. Vzhledem k tomu, že poškozenému byla na místě poskytnuta odborná lékařská pomoc, tak celý útok přežil,“ uvedl pro CNN Prima NEWS státní zástupce Vladimír Jan.

Štáb Krimi zpráv s napadeným mužem mluvil u soudu. „Přišel ke mně Fanda, říkám: ‚Ahoj, Fando,‘ a najednou buch, skoro nevím. Nože jsem si vůbec nevšiml. Pak už jenom lítala krev,“ popsal útok.

Státní zástupce případ klasifikoval jako zločin opilství se znaky pokusu o vraždu. František K. podle obžaloby útočil pod vlivem drog, které dlouhodobě užívá. Znalcům prý vyprávěl, že si potřeboval vyřídit účty se satanem a chce se dostat do pekla. „Motivace byla patologická, byla vedena psychotickou poruchou způsobenou toxikací pervitinem,“ vysvětlil psycholog Petr Weiss.

U soudu byl František K. značně nervózní. „Co tady se mnou děláte už, do p***, už mám nervy,“ uvedl. Současně oznámil, že podává trestní oznámení na policii a státního zástupce. „Stoupněte si a nechte mě mluvit,“ musel mu připomenout soudce. Ani on tak nakonec nebyl ušetřen. „Takže na vás podávám taky trestní oznámení,“ řekl obžalovaný u soudu.

„Znalci dospěli k závěru, že obviněný byl v době páchání trestného činu nepříčetný, a to vzhledem k tomu, že požil alkohol a návykové a psychotropní látky. Zároveň konstatovali, že si vzhledem ke svým zkušenostem s aplikací těchto látek mohl být vědom nebezpečí, které z toho plyne,“ doplnil státní zástupce.

V případě odsouzení hrozí obžalovanému až desetiletý trest vězení. Znalci mu navíc navrhují i ústavní léčení v psychiatrické nemocnici.

Tagy: