CNN Prima News zimní pneumatiky

zimní pneumatiky

Výpis příspěvků ke štítku „zimní pneumatiky“

Alkohol na sjezdovce či sněžné řetězy. Experti radí, na co dát v zahraničí pozor na horách

Vyrážíte-li na hory do zahraničí, je dobré si před cestou nastudovat tamní předpisy. Ty se totiž mohou od těch našich lišit a vy se díky tomu vyhnete potenciálním komplikacím. Ještě před cestou je vhodné zřídit si pojištění a zkontrolovat technickou přípravu vozidla. Na co vše si dát pozor, poradili v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS motoristický novinář Petr Slováček a mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Kaňa.

Dojíždět zimní pneumatiky v létě není dobrý nápad. Odborník vysvětlil, proč neušetříte

Přezouvání zimních pneumatik na letní je sice otravné, ale určitě se vyplatí. Zákon sice na rozdíl od opačného gardu nestanovuje, že by člověk měl v dubnu měnit zimní pláště za letní, po všech stránkách je to ale dobrý nápad. Měkké zimní pláště s hustším vzorkem mají za sucha a tepla horší jízdní vlastnosti a zvyšují i spotřebu. Takže jezdíte méně bezpečně a dráž.

Řidiči, pozor! Čas zimních pneumatik je tu. Kdy musíte přezout a jaké gumy vybrat?

Od začátku listopadu do konce března byste neměli vyjíždět s autem na silnici bez zimního obutí. Ať už kvůli riziku pokuty, nebo, a to především, z důvodu nepoměrně větší bezpečnosti vaší jízdy. Je prokázáno, že při poklesu teploty pod 7 stupňů zimní pneumatiky mají nepoměrně lepší vlastnosti než jejich letní „sestry“. Kdy přezout a jak vybrat ty správné?

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Řidiči, nezapomeňte na výměnu pneumatik. Ty letní reagují v dobrém počasí daleko lépe

Dle předpovědi můžeme v nejbližších dnech očekávat teploty atakující až dvacetistupňovou hranici, což je nejvyšší čas, kdy by měli mít řidiči přezuto na letní pneumatiky. Pokud jsou důvodem odložené návštěvy pneuservisu obavy z koronaviru, dá se to pochopit. Stále se však ještě najdou i řidiči, kteří nepřezouvají záměrně a dokonce se domnívají, že je jízda na zimních pneumatikách bezpečnější. To jsou ovšem na velkém omylu. Povinnost jezdit se zimními pneumatikami platí pouze od 1. listopadu do 31. března.

Přezouváte auto svépomocí doma? Jednou můžete tvrdě narazit, nejen finančně

Česko letos políbila doslova ladovská zima, na kterou mnozí řidiči nebyli vůbec připraveni. Teplota místy klesala i k −20 °C a sněhová pokrývka zahalila téměř celé naše území. Pohádkové období už je však téměř za námi a s ním i povinnost mít obuté zimní pneumatiky. Zatímco většina majitelů objednává své čtyřkolové miláčky do pneuservisu, někteří stále věří vlastním praktikám a dovednostem. Pokud tedy plánujete přezouvat doma, ujistěte se, že postupujete správně.