CNN Prima News zimní pneumatiky

zimní pneumatiky

Výpis příspěvků ke štítku „zimní pneumatiky“

TEST zimních gum pro rodinná SUV: Za kvalitu se platí, ale ani levnější kusy nezklamou

12. října 2022 09:32

Německý test sedmnácti zimních pneumatik rozměru 215/60 R16 ukázal, že namíchání té nejlepší směsi a spojení s ideální geometrií vzorků něco stojí. Vítězi velkého srovnání jsou značky Continental, Dunlop a Goodyear. Na chvostu zůstaly Falken či Matador. Žádný trapas se však nekonal. Ani obutí od posledních jmenovaných nemusí být nutně špatnou volbou.

Řidiči, pozor! Čas zimních pneumatik je tu. Kdy musíte přezout a jaké gumy vybrat?

31. října 2021 13:24

Od začátku listopadu do konce března byste neměli vyjíždět s autem na silnici bez zimního obutí. Ať už kvůli riziku pokuty, nebo, a to především, z důvodu nepoměrně větší bezpečnosti vaší jízdy. Je prokázáno, že při poklesu teploty pod 7 stupňů zimní pneumatiky mají nepoměrně lepší vlastnosti než jejich letní „sestry“. Kdy přezout a jak vybrat ty správné?

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

12. května 2021 17:38

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Řidiči, nezapomeňte na výměnu pneumatik. Ty letní reagují v dobrém počasí daleko lépe

24. března 2021 16:55

Dle předpovědi můžeme v nejbližších dnech očekávat teploty atakující až dvacetistupňovou hranici, což je nejvyšší čas, kdy by měli mít řidiči přezuto na letní pneumatiky. Pokud jsou důvodem odložené návštěvy pneuservisu obavy z koronaviru, dá se to pochopit. Stále se však ještě najdou i řidiči, kteří nepřezouvají záměrně a dokonce se domnívají, že je jízda na zimních pneumatikách bezpečnější. To jsou ovšem na velkém omylu. Povinnost jezdit se zimními pneumatikami platí pouze od 1. listopadu do 31. března.

Přezouváte auto svépomocí doma? Jednou můžete tvrdě narazit, nejen finančně

9. března 2021 16:22

Česko letos políbila doslova ladovská zima, na kterou mnozí řidiči nebyli vůbec připraveni. Teplota místy klesala i k −20 °C a sněhová pokrývka zahalila téměř celé naše území. Pohádkové období už je však téměř za námi a s ním i povinnost mít obuté zimní pneumatiky. Zatímco většina majitelů objednává své čtyřkolové miláčky do pneuservisu, někteří stále věří vlastním praktikám a dovednostem. Pokud tedy plánujete přezouvat doma, ujistěte se, že postupujete správně.