CNN Prima News zodpovědnost

zodpovědnost

Výpis příspěvků ke štítku „zodpovědnost“

Tábor může organizovat téměř kdokoli. Jakou mají odpovědnost vedoucí a na co si dát pozor?

Pochybili provozovatelé vyhlídky Triangl na Děčínsku, nebo vedoucí skupiny dětí? Jednoznačnou odpověď přinese až výsledek policejního vyšetřování, už nyní je ale jasné, že na rozhledně bylo více lidí, než kolik povoluje limit. Jak na kauzu nahlíží právo? A na co si mají rodiče dát pozor při výběru tábora pro své ratolesti? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala ústavního právníka a advokáta Ondřeje Preusse, který rovněž poradil, jak je to se zodpovědností mezi vedoucími, když dojde na zranění mezi dětmi.

Sportovcům záleží na ekologické udržitelnosti. Přijďte se přesvědčit na ALPINE PRO Prima Run

Sportovní podniky všech typů disciplín si velmi dávají záležet na tom, aby po sobě zanechaly co nejmenší ekologickou stopu. Vyhodit PET lahev za jízdy z kola? Pouze na vyhrazených místech! Jednorázové kelímky? Nikdy. Je to zkrátka tak. Ten, kdo se stará o své tělo, myslí nejen na něj, ale i na planetu. Tedy ekologicky. A správné třídění odpadu je absolutní minimum, které může každý z nás udělat pro záchranu Země. Celosvětově totiž stále vzrůstá spotřeba plastů, třeba kvůli objednávání jídla s sebou.

Co má umět dobrý manažer? Hlavně komunikovat, hodnotí Češi. Solidaritu řadí na poslední místo

Mezi kvality dobrého manažera by měly podle poloviny Čechů patřit výborné komunikační dovednosti. Přibližně 42 procent Čechů si myslí, že by lidé na této pozici měli být zodpovědní, a 33 procent, že by měli být experty ve svém oboru. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, jehož výsledky ve čtvrtek na tiskové konferenci představila Česká manažerská asociace. Nejrespektovanější profesi mají podle něj lékaři, následují soudci a právníci. Manažeři ze 14 sledovaných povolání obsadili osmé místo, zjistil průzkum.

Zelenskyj slovy o raketě v Polsku nahrává Rusům. Je důležité být férový, říká generál Šedivý

V Polsku probíhá vyšetřování exploze rakety, při které zemřeli dva lidé. Žádná z dosavadních hypotéz neukazuje na úmysl. Šlo ale zřejmě o raketu odpálenou Ukrajinci. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že podobné incidenty se mohou stát. V takových případech je ale podle něj důležité zůstat férový a přiznat se. Ukrajince by podle něj nyní nikdo neobviňoval, protože konflikt vyvolalo Rusko a obyvatelé napadené země se musí bránit.

Jste zodpovědný za Chášukdžího vraždu, vpálil Biden při jednání saúdskému princi

Americký prezident Joe Biden v pátek řekl saúdskoarabském korunnímu princi Muhammadovi bin Salmánovi, že ho považuje za osobně zodpovědného za vraždu novináře a kritika saúdskoarabského režimu Džamála Chášukdžího. Biden to řekl na tiskové konferenci po setkání s princem. Člen saúdské dynastie podle prezidenta ale osobní zodpovědnost popřel. Biden jednal také o navýšení těžby ropy, o válce v Jemenu či vztazích s dalšími zeměmi v regionu, napsala agentura Reuters.

Těžká psychopatie. Vrah z Kostelce je plně odpovědný a náleží mu trest, míní psycholožka

Policisté v pondělí popsali detaily brutální vraždy tří lidí v Kostelci na Hané. Muž se podle nich na čin dobře připravil a své příbuzné chladnokrevně ubodal. Případ šokoval i ostřílené kriminalisty a za hrozivý ho označila i zkušená psycholožka Jana Woleská. Pachatel podle ní může trpět těžkou psychopatií. V tom případě by za své chování plně zodpovídal.

Komentář: Covid je jako sex. Odpovědnost už je na nás, stát si své odmakal

V přísných omezeních kvůli koronavirové pandemii žijeme v Česku už téměř rok a půl. Stát se po celou tu dobu s větším nebo menším úspěchem snažil šíření nákazy brzdit a k tomu nastavil i různá preventivní či kompenzační opatření pro všechny, které omezil. Na téměř rok a půl tím převzal odpovědnost za naše rozhodnutí. Jak dlouho ale může takový stav trvat? A jak dlouho za nás bude stát myslet? Není už konečně na čase předat odpovědnost každému z nás?

Odpovědnost za test by měl nést host. Zdražení je nevyhnutelné, říká mluvčí restauratérů

Byli bychom rádi, aby zodpovědnost za to, že je zákazník neinfekční, přešla přímo na něj, uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí Asociace restauratérů Kateřina Holnová. Pro kontrolu ze strany restauratérů není podle ní opora v zákoně. Asociace je ale pro, aby se hostinští zapojili do trasování hostů. Holnová ve vysílání mluvila také o tom, že se musíme připravit na zdražení.