CNN Prima News zodpovědnost

zodpovědnost

Výpis příspěvků ke štítku „zodpovědnost“

Zelenskyj slovy o raketě v Polsku nahrává Rusům. Je důležité být férový, říká generál Šedivý

19. listopadu 2022 06:08

V Polsku probíhá vyšetřování exploze rakety, při které zemřeli dva lidé. Žádná z dosavadních hypotéz neukazuje na úmysl. Šlo ale zřejmě o raketu odpálenou Ukrajinci. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že podobné incidenty se mohou stát. V takových případech je ale podle něj důležité zůstat férový a přiznat se. Ukrajince by podle něj nyní nikdo neobviňoval, protože konflikt vyvolalo Rusko a obyvatelé napadené země se musí bránit.

Jste zodpovědný za Chášukdžího vraždu, vpálil Biden při jednání saúdskému princi

16. července 2022 01:14

Americký prezident Joe Biden v pátek řekl saúdskoarabském korunnímu princi Muhammadovi bin Salmánovi, že ho považuje za osobně zodpovědného za vraždu novináře a kritika saúdskoarabského režimu Džamála Chášukdžího. Biden to řekl na tiskové konferenci po setkání s princem. Člen saúdské dynastie podle prezidenta ale osobní zodpovědnost popřel. Biden jednal také o navýšení těžby ropy, o válce v Jemenu či vztazích s dalšími zeměmi v regionu, napsala agentura Reuters.

Za válečné zločiny na Ukrajině zodpovídá Putin, řekl Trudeau při setkání se Zelenským

8. května 2022 20:37

Kanadský premiér Justin Trudeau na nedělní společné tiskové konferenci s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v Kyjevě řekl, že Rusko spáchalo na Ukrajině válečné zločiny a zodpovědný za ně je jeho vůdce, prezident Vladimir Putin. Trudeau se tak vyjádřil po návštěvě města Irpiň nedaleko Kyjeva, které bylo značně poničené ruskými silami.

Těžká psychopatie. Vrah z Kostelce je plně odpovědný a náleží mu trest, míní psycholožka

2. května 2022 19:37

Policisté v pondělí popsali detaily brutální vraždy tří lidí v Kostelci na Hané. Muž se podle nich na čin dobře připravil a své příbuzné chladnokrevně ubodal. Případ šokoval i ostřílené kriminalisty a za hrozivý ho označila i zkušená psycholožka Jana Woleská. Pachatel podle ní může trpět těžkou psychopatií. V tom případě by za své chování plně zodpovídal.

Komentář: Covid je jako sex. Odpovědnost už je na nás, stát si své odmakal

14. července 2021 05:57

V přísných omezeních kvůli koronavirové pandemii žijeme v Česku už téměř rok a půl. Stát se po celou tu dobu s větším nebo menším úspěchem snažil šíření nákazy brzdit a k tomu nastavil i různá preventivní či kompenzační opatření pro všechny, které omezil. Na téměř rok a půl tím převzal odpovědnost za naše rozhodnutí. Jak dlouho ale může takový stav trvat? A jak dlouho za nás bude stát myslet? Není už konečně na čase předat odpovědnost každému z nás?

Odpovědnost za test by měl nést host. Zdražení je nevyhnutelné, říká mluvčí restauratérů

14. května 2021 13:55

Byli bychom rádi, aby zodpovědnost za to, že je zákazník neinfekční, přešla přímo na něj, uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí Asociace restauratérů Kateřina Holnová. Pro kontrolu ze strany restauratérů není podle ní opora v zákoně. Asociace je ale pro, aby se hostinští zapojili do trasování hostů. Holnová ve vysílání mluvila také o tom, že se musíme připravit na zdražení.