reklama

Zpověď střelce, který zachránil děti: Agresora zkrotil kulkou do nohy, pak ho ošetřil

Muž střelil do nohy souseda, přesto jsou mu lidé vděční. O skoro půl roku starém incidentu v bytovce ve středočeské Tmani už CNN Prima NEWS informovala. Redakce nově mluvila s aktéry události a získala i autentické záběry.

reklama

Ve čtyři ráno se ozvalo volání o pomoc, do bytu se přiřítila sousedka s krvavým zraněním. „On tě zbil?“ ptal se muž. „Ježišimarja, já tam mám děti. Mám tam děti, moje děti,“ opakovala sousedka.

Muž na záběrech vzal do rukou zbraň a chtěl dostat děti z bytu. Agresor uvnitř byl podle policistů opilý. Podle informací CNN Prima NEWS měl v minulosti psychické problémy.

„V bytě bylo zavřeno, několikrát jsem pěstí zabouchal na dveře, ale nic se nedělo. Tak jsem dveře vykopl. V pantoflích se mi to povedlo až asi na potřetí. První, co jsem viděl, bylo dítě, které volalo maminku, a pak se nad ním objevil útočník. Měl takový nepřítomný výraz, chtěl v klidu zavřít dveře, ale zjistil že má rozbitý zámek, a začal na mě křičet: ‚Ty zm*de, já tě zabiju, tys mi rozbil zámek.‘“

Muž žádal agresora, aby pustil děti z bytu. Ten ho ale místo toho tlačil zpátky do chodby. Policistům pak měl říct, že si přál, aby ho muž zastřelil a ukončil tak jeho psychické problémy.

„Sahal mi po zbrani, vlastně už natahoval ruce, tak jsem sklonil zbraň a střelil jsem ho do nohy. Snažil jsem se ho pak nějak ošetřit. Zkontroloval jsem i kapilární návrat, jestli nemá vnitřní krvácení. To se ukázalo negativní. Pak jsem si vzal od policistů telefon a popsal jsem jim celou tu událost,“ podotkl muž.

Děti se nakonec podařilo dostat v pořádku do bytu zachránce. Vyšetřování ale trvalo skoro půl roku a byl to veliký psychický nápor na celou rodinu hrdiny. V očích veřejnosti, která příběh neznala, totiž vypadal jako agresor on, i proto se teď rozhodl promluvit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama