Auto vjelo v Itálii do skupiny lidí. Šest mrtvých!

Asi hodinu po půlnoci do skupiny turistů v Jižním Tyrolsku vjelo vysokou rychlostí Audi TT. Na místě zůstalo nejméně šest mrtvých ve věku mezi 20 a 21 lety, dalších 11 lidí je zraněno. Podle informací hasičského sboru v Bolzanu se jednalo o skupinu německých turistů. 28letý řidič z italského Kiensu měl velmi vysoký obsah alkoholu v krvi!

Policie dnes na tiskové konferenci oznámila, jak k nehodě došlo. Mladí turisté z Německa slavili v klubu a vystoupili z autobusu u hotelu Tiroler Adler kolem 1.15 hod. Ve chvíli, kdy chtěli přejít ulici, aby mohli přejít most Ahr vedoucí k jejich hotelu v Bruggerhofu, vlétlo do skupiny vysokou rychlostí sportovní Audi TT. V tu chvíli byli asi jen 50 metrů od svého hotelu.

Na místě zasahovalo na 160 záchranářů z celého okolí.

Odkud konkrétně z Německa byli, je také stále nejasné. Spolkový úřad pro zahraniční věci zatím incident nekomentoval.

Podle italského deníku „Corriere della Sera“ jsou oběťmi údajně mladí lidé ve věku kolem 21 let. Podle italské zpravodajské agentury Ansa stáli po večeři před restaurací a čekali na autobus, když najednou do nich vlétlo auto vysokou rychlostí.

Podle italské agentury Ansa jsou mezi zraněnými i tři lidé v kritickém stavu. Jedna dívka byla transportována vrtulníkem do nemocnice v rakouském Innsbrucku. Řidič byl převezen do nemocnice. Podle zpráv z médií byl tento 28letý mladík z italského Kiensu opilý.

Oblast se nachází v severní Itálii na hranici s Rakouskem a je oblíbenou lyžařskou destinací.

Tagy: