Americký pilot chtěl ve své podomácku vyrobené raketě dokázat světu, že Země je placatá. V plánu měl vznést se ve svém stroji až do vesmíru a pořídit snímky, jež měly jeho přesvědčení potvrdit. Nesporné důkazy o tom, že Země, po níž chodíme, je kulatá, považoval za výsledek konspirace a mediální masáž. Zemřel ale jen několik vteřin po startu rakety, uvedla britská BBC.
Čtyřiašedesátiletý Mike Hughes, přezdívaný „Mad Mike“ (šílený Mike) žil podle svých přátel „na hraně“. Měl rád extrémní sporty i výzvy, což se mu bohužel stalo osudným. V sobotu odstartoval svůj dlouho plánovaný let v kalifornské poušti. Za raketu, kterou si svépomocí vyrobil, utratil zhruba 400 tisíc korun a jejímu vývoji věnoval několik let. Cílem jeho snažení bylo dostat se postupně do vesmíru, kde chtěl pořízením snímků Země dokázat, že je naše planeta plochá. BBC informovala, že po velkolepém startu, který natáčela tamní televizní stanice Science Channel, však následoval pád rakety z několika set metrů na zem, při němž přišel Mad Mike o život.
Ve videozáznamu ze startu je patrné, že po vzletu rakety se příliš brzy uvolnil padák, který ji zpomalil, stroj poháněný parou se pak zřítil k zemi a jeho pilot neměl šanci pád přežít. Hughesův někdejší mediální zástupce Darren Schuster médiím sdělil, že by si Mike jistě přál zemřít právě takto, při činnosti, kterou měl nadevše rád.
Mad Mike Hughes just launched himself in a self-made steam-powered rocket and crash landed. Very likely did not survive. #MadMike #MadMikeHughes pic.twitter.com/svtviTEi8f
— Justin Chapman (@justindchapman) February 22, 2020
V březnu loňského roku Mad Mike absolvoval svůj první testovací let raketou a dostal se až do výšky 570 metrů. Přistání rovněž nebylo ideální, ale tato zkušenost ho motivovala k dalšímu zdokonalení svého stroje, který se mu nakonec stal osudným.
Michael 'Mad Mike' Hughes tragically passed away today during an attempt to launch his homemade rocket. Our thoughts & prayers go out to his family & friends during this difficult time. It was always his dream to do this launch & Science Channel was there to chronicle his journey pic.twitter.com/GxwjpVf2md
— Science Channel (@ScienceChannel) February 23, 2020