Helikoptéra, ve které zahynul také Kobe Bryant se svou dcerou, neměla černou skříňku

Kobe Bryant (Zdroj: AP)

O tragické havárii helikoptéry, při které zahynulo 9 lidí včetně basketbalové legendy Kobeho Bryanta a jeho 13leté dcery Gianny Marie, vyplynuly na povrch nové informace. Federální vyšetřovatelé odhalili, že se na palubě helikoptéry nenacházela černá skříňka, což vyšetřování velmi stěžuje, uvedla CBS.

Černá skříňka podle nejnovějších informací CBS na palubě helikoptéry tohoto typu z roku 1991 být podle nařízení nemusí. Toto zařízení je však velmi důležité, jelikož vyšetřovatele incidentu později upozorňuje na možné stopy toho, proč k havárii došlo. Koroner a vyšetřovatelé nyní prostřednictvím médií vyzývají veřejnost k poskytnutí jakýchkoli fotografií z této oblasti z neděle ráno, kdy k nehodě došlo. Podle všeho byl incident vinou špatné viditelnosti zapříčiněn silnou mlhou.

To vychází z poslední komunikace pilota v 9:44 hodin ráno se systémem řízení letového provozu, když uváděl, že s helikoptérou stoupá výš, aby se vyhnul vrstvě mraků a mlhy. O minutu později helikoptéra narazila do svahu. Před samotným startem si pilot vyžádal speciální povolení k letu za špatných povětrnostních podmínek. To mu bylo uděleno.

Vyšetřovatelé podle CBS uvedli, že získání všech důkazů z místa smrtelné nehody může trvat i několik dní.

K tragické nehodě, při které zahynula i Bryantova třináctiletá dcera Gianna, došlo v kopcích u Calabasas severozápadně od Los Angeles v 9:45 ráno. Vrtulník před tím odstartoval ze Santa Any a od dispečerů dostal varování o špatné viditelnosti v okolí.

Tagy: