Matka se vydala na týdenní party. Její dcera (†3) mezitím doma zemřela hlady

Soud v Rusku začal projednávat jen těžko pochopitelný případ. Maria Plenkinaová (21) čelí obžalobě z vraždy své teprve tříleté dcery Kristiny. Zločinu se měla dopustit tím, že odešla z bytu, ve kterém nechala dítě zamčené bez jídla a pití celý týden. Zatímco si užívala popíjení alkoholu s přáteli, holčička zemřela hlady. „Ďábelské“ matce, jak ji překřtili sousedé, hrozí až 20 let vězení, informoval server Daily Mail.

Tragédie se odehrála loni ve městě Kirov. Plenkinaová podle obžaloby 13. února opustila byt, ve kterém zamkla svoji malou dceru. V bytě přitom nebylo skoro žádné jídlo, matka navíc před odchodem vypnula i přívod vody. Zpět se vrátila až o týden později. To už byla malá Kristina mrtvá. Její bezvládné tělo našla babička Irina, která jí přišla popřát k narozeninám. Vnučku našla nahou mezi hromadou odpadků ve studeném pokoji.

Podle vyšetřovatelů dítě zemřelo zvláště krutým způsobem. Kristina během několika dní údajně pozřela jen jogurt, kousek kuřete a klobásy. Více toho v zamčeném bytě nenašla. Holčička byla údajně tak zoufalá, že se snažila sníst i prášek na praní, uvedl soudce. Zatímco Kristina pomalu umírala, její matka si užívala alkoholovou jízdu. Její přítelkyně Anastasia vyšetřovatelům sdělila, že denně navštěvovaly noční kluby, kavárny a pily alkohol. Plenkinaová všem tvrdila, že se o dceru stará jiná kamarádka.

Matka u soudu nikterak nezapírala. „Ano, odešla jsem, zavřela jsem přívod vody a nechala tam dítě bez jídla a pití,“ uvedla s tím, že prý ale nikdy nechtěla, aby její dcera zamřela. Psychiatrická vyšetření prokázala, že v době, kdy opustila dceru, byla příčetná a musela si tak plně uvědomovat, co dělá. V případě odsouzení jí podle serveru Daily Mail hrozí 8 až 20 let vězení.

Tragédie značně otřásla babičkou dívenky. „Lhala (Plenkinaová) mi, že je vše v pořádku, lhala všem,“ řekla. Kdyby prý jen tušila, že se něco děje, vzala by si vnučku k sobě. Tragédii ale údajně nic nenasvědčovalo. „Ukázalo se, že jsem svoji dceru vůbec neznala,“ dodala.

Soud bude pokračovat tento týden.

Tagy: