hlad

Výpis příspěvků ke štítku „hlad“

Reportáž z „ostravské favely“: Drahota drtí bezdomovce i jejich mazlíčky. Máme hlad, zoufají

31. října 2022 07:32

Váží jen 40 kilogramů. „Pořád hubnu, a nechápu proč,“ stěžuje si 50letá Dagmar Paláková, která žije v garáži. Když ji reportér CNN Prima NEWS navštívil před rokem, vážila ještě 45 kilo. „Moc bych potřebovala poradit od nějakého doktora, jak zase přibrat,“ prosí o kontakt na odborníka. Jídla, jehož ceny závratně rostou, je přitom v kolonii bezdomovců v bývalých garážích v Ostravě stále méně. A hlad tu mívají i psi, kočky a andulky, které chudákům dělají společnost.

Strach, vztek i lítost. Ukrajinci v osvobozených oblastech hledají příbuzné i v „hrobech“

4. června 2022 22:37

Mrtvá těla a ruiny. Tak vypadají osvobozené ukrajinské vesnice po ruské okupaci. Reportér CNN Matthew Chance se vydal do oblasti nedaleko Kyjeva, kde ukrajinská armáda získala zpět kontrolu nad územím. Obyvatelé vesnice se stále vzpamatovávají z hrůz, kterých byli svědky. Řada z nich si nese těžké následky v podobě fyzických i psychických problémů.

Apokalypsa, stařenky jedí jen syrová vejce. Ukrajinka jela do Mariupolu zachránit rodiče

23. dubna 2022 12:24

V době, kdy ruské síly obklíčily jihoukrajinský Mariupol, podnikla jedna žena mimořádnou cestu do obleženého města, aby zachránila své rodiče. Patří mezi malý počet lidí, kteří se odvážili riskovat útok nebo únos a projeli frontovou linií i ruskou blokádou, píše BBC. Anastasija Pavlovová britské stanici poté řekla, že v Mariupolu viděla apokalypsu. Bylo to jako konec světa, popsala.

Ukrajinská babička otrávila jídlem osm Rusů. Jeli domů v zinkových rakvích, tvrdí voják

21. března 2022 19:23

Válku na Ukrajině doprovází řada takřka neuvěřitelných legend. Nejnověji se hovoří o ukrajinské babičce, která měla palačinkami pohostit ruské vojáky, z nichž osm poté zemřelo na následky otravy. Informace unikla z nahrávky hovoru jednoho ruského vojáka s přítelkyní, kde travičskou aféru zmiňuje. Záznam hovoru poté zveřejnil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko.

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

8. prosince 2021 11:48

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.