hlad

Výpis příspěvků ke štítku „hlad“

Reportáž z „ostravské favely“: Drahota drtí bezdomovce i jejich mazlíčky. Máme hlad, zoufají

Váží jen 40 kilogramů. „Pořád hubnu, a nechápu proč,“ stěžuje si 50letá Dagmar Paláková, která žije v garáži. Když ji reportér CNN Prima NEWS navštívil před rokem, vážila ještě 45 kilo. „Moc bych potřebovala poradit od nějakého doktora, jak zase přibrat,“ prosí o kontakt na odborníka. Jídla, jehož ceny závratně rostou, je přitom v kolonii bezdomovců v bývalých garážích v Ostravě stále méně. A hlad tu mívají i psi, kočky a andulky, které chudákům dělají společnost.

Apokalypsa, stařenky jedí jen syrová vejce. Ukrajinka jela do Mariupolu zachránit rodiče

V době, kdy ruské síly obklíčily jihoukrajinský Mariupol, podnikla jedna žena mimořádnou cestu do obleženého města, aby zachránila své rodiče. Patří mezi malý počet lidí, kteří se odvážili riskovat útok nebo únos a projeli frontovou linií i ruskou blokádou, píše BBC. Anastasija Pavlovová britské stanici poté řekla, že v Mariupolu viděla apokalypsu. Bylo to jako konec světa, popsala.

Ukrajinská babička otrávila jídlem osm Rusů. Jeli domů v zinkových rakvích, tvrdí voják

Válku na Ukrajině doprovází řada takřka neuvěřitelných legend. Nejnověji se hovoří o ukrajinské babičce, která měla palačinkami pohostit ruské vojáky, z nichž osm poté zemřelo na následky otravy. Informace unikla z nahrávky hovoru jednoho ruského vojáka s přítelkyní, kde travičskou aféru zmiňuje. Záznam hovoru poté zveřejnil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko.

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Matka se vydala na týdenní party. Její dcera (†3) mezitím doma zemřela hlady

Soud v Rusku začal projednávat jen těžko pochopitelný případ. Maria Plenkinaová (21) čelí obžalobě z vraždy své teprve tříleté dcery Kristiny. Zločinu se měla dopustit tím, že odešla z bytu, ve kterém nechala dítě zamčené bez jídla a pití celý týden. Zatímco si užívala popíjení alkoholu s přáteli, holčička zemřela hlady. „Ďábelské“ matce, jak ji překřtili sousedé, hrozí až 20 let vězení, informoval server Daily Mail.