Okolo případu vraždy dvouleté holčičky na předměstí Hamburku, které měl podříznout hrdlo její vlastní otec, pomalu vyplouvají znepokojující skutečnosti. Pákistánec, který podle policie otřesný čin spáchal, už totiž v Německu dávno neměl být. Jeho žádost o azyl totiž úřady zamítly už před šesti lety.
Třiatřicetiletý Sohail A., který je stále na útěku před policií, přišel z Pákistánu do Německa v prosinci roku 2011 a požádal tam o azyl. Jenže žádost úřady podle informací deníku Bild už následující měsíc zamítly jako neodůvodněnou. O rok později soudní orgány rozhodly o jeho deportaci. Jak je tedy možné, že i přesto po dalších pět let bez problému pobýval v Německu a dokonce se tam i oženil?
Přesně na tuto otázku se nyní ptají německá média i veřejnost. Neúspěšných azylantů pobíhá po Německu tisíce, ne-li desetitisíce. Podle médií totiž využívají různé právní kličky, jako je například předstírání nemocí nebo ohánění se údajnými hrozbami, které by na ně čekaly při návratu do vlasti. Jenže mnoho z nich je spíše hrozbou pro lidi v zemi, do které přišli.
Sohail A. to jednoznačně potvrzuje. Svoji ženu Lubnu (německá média neuvádějí její původ), se kterou se seznámil během „čekání“ na deportaci, doma tyranizoval. Kvůli násilnému chování ho na policii nahlásila minimálně třikrát, informuje Bild. Nic se však nestalo. Proti Pákistáncovi nezasáhli ani policisté, ani soud, který domácí násilí projednával v rámci žádosti muže o možnosti nadále pobývat v Německu.
A tak vše dospělo až k osudnému pondělnímu večeru. Lubna šla opět na policii nahlásit násilné chování svého manžela, zatímco jejich dvouletá dcera Isha zůstala doma. Když se po chvíli i s policisty do bytu vrátila, čekal všechny absolutní šok. V tratolišti krve ležela zavražděná holčička, její otec a pravděpodobný vrah v jedné osobě zmizel. I přes rozsáhlou pátrací akci ho policie stále nenašla.
Lubna nadále zůstává v hlubokém šoku v péči lékařů. Její šestiletý syn z předchozího vztahu byl umístěn k prarodičům do Hamburku. Proč musela dvouletá dívenka zemřít takto brutálním způsobem, nikdo vysvětlit neumí.
Podobných případů, kdy neúspěšný žadatel o azyl, který měl být z Německa deportován, spáchá závažný trestný čin, je více. Nejkatastrofálnější důsledky měl teroristický útok spáchaný Tunisanem Amrim, který vjel minulý rok kamionem do davu na vánočních trzích v Berlíně a zabil 12 lidí včetně jedné Češky. O jeho deportaci přitom úřady rozhodly půl roku před útokem.