Pohádka bez prince: Italská žena si vzala samu sebe

Svatebního obřadu, kde nechyběl honosný dort, družičky a sedmdesátka hostů, si Italka brala samu sebe.

„Věřím, že každý z nás musí nejprve milovat sám sebe,“ řekla čtyřicetiletá fitness trenérka Laura Mesiová, která si vystrojila vlastní svatbu. „Věřím, že můžu prožít pohádku i bez prince.“

I přesto, že ceremonie nemá žádnou právní váhu a sňatek je neplatný, Laura Mesiová se tímto gestem připojila k rostoucímu trendu volající po soběstačnosti. „Sologamy“ jak se tomuto trendu říká, se začíná dostávat do podvědomí lidí po celém světě.

Obhájci sólo svateb říkají, že jde především o ceremoniál, kdy daná osoba přijme samu sebe takovou jaká je. A samozřejmě nesmí chybět velká party spojená se svatebním obřadem.

Samotná aktérka italské sólo svatby říká, že myšlenka na sólo svatbu ji napadla po konci dvanáctiletého vztahu. Své rodině a přátelům v té době řekla, že pokud se neobjeví někdo, s kým by do čtyřiceti let chtěla žít a kdo by s ní byl duševně natolik spjatý, aby si ho chtěla vzít, udělá to sama se sebou.

„Pokud jednoho dne najdu člověka, s nímž budu moci plánovat budoucnost, tak samozřejmě budu šťastná, ale chci říct, že fakt, že nemám partnera, mi nebrání být šťastná,“ vysvětluje.

Laura je první Italkou, která si vystrojila sólo veselku. V květnu pak Ital Nello Ruggiero řekl sám sobě „ano“ v Neapoli.

Sólo svatby začínají hýbat celým světem. Už v roce 2014 jedna japonská cestovní kancelář zahájila svatební obřady pro svobodné ženy a zmínky o lidech, kteří si berou sami sebe, jsou známé již od roku 1993. Webové stránky „I Married Me“ nebo třeba „Marry Yourself Vancouver“ jsou hitem Spojených států a Kanady.

Ne každý je k sólo svatbám tak vstřícný. Spousta lidí se na Italku ohradilo s názorem, že je to zbytečné vyhazování peněz, ukázka narcismu a také, že Italka určitě není normální. Sportovkyně Laura si však ze škarohlídů nic nedělá, ví, že se nemůže zavděčit všem a chápe lidi, kteří jsou k takovému svazku skeptičtí.

Tagy: