Útočník, který najel do davu lidí v Barceloně, je stále na útěku

Útočník, který najel do davu lidí v Barceloně, je stále na útěku

Policie dále pátrá po útočníkovi, který najel dodávkou do lidí na barcelonském bulváru La Rambla a následně utekl ulicí Carrer dels Tallers.

V tuto chvílí už nejen po internetu koluje fotografie 18letého Moussy Oukabira. Podle spekulací by se mělo jednat právě o útočníka, který řídil dodávku najíždějící v Barceloně do lidí.

Nejprve byl zadržen jeho bratr Driss Oukabira. Právě na něho byl totiž tento vůz zapůjčen. Ten ale policii tvrdí, že mu byly ukradeny doklady. Další stopa tak vede právě k jeho mladšímu bratrovi. Podle španělských médií Mussa Oukabira v minulosti na sociální síti napsal, že by zabíjel bezvěrce a nechal by pouze muslimy.

Policie teď po něm intenzivně pátrá. Svědci ho popsali jako mladého muže s kaštanovýma očima. Oblečen byl v bílém, možná pruhovaném tričku a v modrých kalhotách.

„Policie zahájila protiteroristickou operaci Klec na území celého Katalánska,” řekl náčelník tamní policie Josep Lluis Trapero. Podle katalánského listu La Vanguarda policie ještě pátrá po nejméně čtyřech podezřelých, kteří se na atentátech v Barceloně a Cambrils měli spolupodílet.

Doposud policie zadržela dva muže, Maročana a muže pocházejícího ze španělské enklávy Melilla. Pachatelé, kteří mají na svědomí incident v Cambrils, který následoval po chvíli útoku v Barceloně, španělská policie zabila. Čtyři muži byli zastřeleni na místě a pátý následně podlehl zraněním.

Autor: Lucie Hnyková

Tagy: