CNN Prima News teroristé

teroristé

Výpis příspěvků ke štítku „teroristé“

Nemocnice v Gaze jako sídlo Hamásu. Izraelci štábu CNN ukázali, co vše se skrývalo uvnitř

Častým místem otevřených bojů i diplomatických svárů v Gaze jsou nemocnice. Izrael tvrdí, že se v něm ukrývají teroristé Hamásu, a označuje je za legitimní vojenské cíle. Armáda přizvala do jednoho z dobytých areálů i štáb CNN. Izraelské jednotky tam zaútočily poté, co je jejich zpravodajci informovali o přítomnosti teroristů. Palestinský personál odmítá, že by se v nemocnicích nacházeli rukojmí nebo členové Hamásu.

Izraelci útočí, jen pokud v cíli nejsou civilisté. Plukovník popsal taktiku na bojišti

Pokud si izraelská armáda není zcela jistá, že v cíli útoku není žádný civilista, nezaútočí. Exkluzivně pro CNN Prima NEWS to uvedl plukovník a velitel 43. výsadkového pluku Petr Matouš, který je dobře obeznámen s fungováním obranných sil židovského státu. Ve vysílání rovněž popsal, jaké fáze probíhají při dobývání tunelové infrastruktury. Promluvil také o aktuální bojové situaci ve městě Gaza a postupu izraelských jednotek v boji proti Hamásu.

Hamás využil při útoku na Izrael i české paraglidy. Prodáváme je celosvětově, brání se majitel

Palestinští radikálové z hnutí Hamás, kteří 7. října zaútočili na jih Izraele, použili k překonání hranice paraglidingové vybavení české firmy Nirvana Systems. S informací přišel ve čtvrtek web Seznam Zprávy, který o tom informovala americká organizace Sjednocení proti jadernému Íránu (UANI). Podle ní je motorový paraglide přerovské firmy vidět na záběrech, které odvysílala zahraniční média. Majitel dotyčné společnosti netuší, jak se stroje mohly k teroristům do Pásma Gazy dostat.

Prosím, hrozně krvácí, umře. Poslední hovor matky trhá srdce, v rodném kibucu našla smrt

Tři týdny po masakru izraelských civilistů teroristy z islamistického hnutí Hamás pokračují práce na identifikaci obětí. Ta je však často téměř nemožná kvůli znetvořenému stavu některých těl. Na jednom z dočasných pohřebišť natáčel i štáb americké CNN a reportérka Sara Sidnerová. Hovořila i s dcerou již identifikovaných obětí: milované matky a otce.

Hamás jim stínal hlavy, kibuc takřka zmizel z mapy. Přeživší teď od Čechů získají pomoc

Masakr, který jsem ještě neviděl. Tak generálmajor Izraelských obranných sil popisoval situaci po útoku Hamásu na kibuc Kfar Aza, kde teroristé zavraždili a umučili zhruba 70 civilistů. Takřka polovinu obětí měly tvořit děti, přičemž některá těla byla údajně nalezena bez hlav. Kibuc skončil takřka srovnán se zemí, přeživší byli převezeni do bezpečí. A právě jim směřoval první finanční dar ze sbírky na dárcovské platformě Znesnáze21, v níž Češi zasílají finance potřebným civilistům v Izraeli.

Krutá taktika Hamásu: Raději ochrání zbraně než civilisty, zajatý terorista popsal Metro Gaza

V Pásmu Gazy umírají civilisté zejména proto, že je teroristické uskupení Hamás používá jako živé štíty. Vládnoucí radikálové přitom mají k dispozici řadu bunkrů a podzemních tunelů, kam by je mohli ukrýt. Nevinní občané města jim tak slouží především k nepozorovaným přesunům a úkrytu vlastních vojáků či materiálu. Izraelská armáda (IDF) v této souvislosti zveřejnila animaci, jež ilustruje podzemní komplex pod nemocnicí Shifa.

Chladnokrevná likvidace tří teroristů z Hamásu. Izrael ukázal fungování obávané jednotky

Velký podíl na odražení brutálního útoku palestinského hnutí Hamás ze 7. října na izraelská obydlí měla speciální jednotka Sajeret Šaldag. Její členové zlikvidovali několik teroristů, kteří se snažili dostat do kibucu Beeri. Dokládá to video, které zveřejnilo Izraelské vojenské letectvo. Na záběrech, jejichž bližší okolnosti je složité nezávisle ověřit, je vidět zásah proti třem ozbrojencům cestujícím v osobním autě.

Děsivé svědectví ženy z izraelské márnice: Teroristé sťali těhotnou i její nenarozené dítě

Horší než zvěrstva nacistů, tvrdí o hrůzách páchaných na obětech Hamásu Shari, která pracuje jako dobrovolnice v márnici na jedné z izraelských vojenských základen. Její tým má během dvanáctihodinové směny za úkol vytahovat zohavená těla z pytlů, identifikovat je a následně připravit k aktu pohřbení. Dosud se podařilo identifikovat a zajistit okolo osmi stovek zabitých. Krutému řádění radikálů se nevyhnuly nejen děti, ale dokonce ani těhotné ženy. O svědectví statečné ženy informuje web DailyMail.