CNN Prima News teroristé

teroristé

Výpis příspěvků ke štítku „teroristé“

Turecko opět přivírá Finsku a Švédsku dveře do NATO. Požaduje vydání „teroristů“

28. července 2022 06:25

Turecko opět komplikuje Finsku a Švédsku cestu do NATO. Ankara hrozí, že zablokuje vstup skandinávských států do Severoatlantické aliance, protože Helsinky a Stockholm prý neplní turecké podmínky. Turecko usiluje především o to, aby severské země vydaly 73 lidí, údajných teroristů spjatých s organizací Strana kurdských pracujících (PKK).

Dejte výkupné, nebo zajatce popravíme. Rusové vydírají příbuzné vojáků, tvrdí Ukrajinci

26. dubna 2022 13:58

Poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak sdílel na Twitteru video se zajatým vojákem, které údajně poslali Rusové jeho matce. Okupanti podle Podoljaka požadují po rodině 5 000 euro (přes 120 tisíc korun), jinak zajatce zabijí. Poradce kanceláře prezidenta přirovnal chování agresorů k bojovníkům Islámského státu.

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Nové detaily k 11. září. FBI odtajnila spis, popisuje kontakt únosců se spolupracovníky

12. září 2021 09:58

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v sobotu večer zveřejnil nově odtajněný dokument zabývající se logistickou podporou pro dva saúdskoarabské únosce při útocích z 11. září 2001. Šestnáctistránkový výpis popisuje kontakt únosců se saúdskoarabskými spolupracovníky ve Spojených státech, ale neposkytuje žádné důkazy, že by se na útocích saúdskoarabská vláda podílela, napsala dnes agentura AP.

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu

7. července 2021 07:18

Vojáci NATO opouštějí po 20 letech Afghánistán. Poslední by měli ze země odjet symbolicky do 11. září. Spekuluje se ale, že zhruba tisícovka Američanů doplněná o speciální jednotku Britů by měla v Kábulu i nadále zůstat. To se vůbec nelíbí radikálnímu hnutí Tálibán, které hrozí, že s vojáky bude nakládat jako s okupačními silami. Podle mnohých expertů nečeká Afghánistán nic dobrého a panují i obavy ze vzniku nového Islámského státu.

Soud se s teroristy nepáral: Za pomoc útočníkům z Barcelony i přes 50 let vězení

27. května 2021 16:51

Soud v Madridu ve čtvrtek vynesl vysoké tresty v souvislosti s atentáty, kterých se v roce 2017 dopustili islamisté v Barceloně a jejím okolí. Během útoků tehdy zahynulo 16 lidí. Dva muži byli odsouzeni k 53 a 46 letům vězení, třetí dostal osmiletý trest, uvedla agentura AFP. Obžalovaní se na atentátech přímo nepodíleli, podle vyšetřovatelů ale byli součástí či spolupracovali s buňkou radikálů, kteří pak útočili v katalánských ulicích.