VIDEO: Hladový lední medvěd se odvážil až k městu na Sibiři

Hladový lední medvěd si vyšel na procházku k městu

Hladový lední medvěd se na Sibiři procházel nedaleko lidí ZDROJ: AP/@putoranatour

VIDEO: Hladový lední medvěd se odvážil až k městu na Sibiři

V ruském průmyslovém městě na Sibiři byl v pondělí spatřen vyhublý lední medvěd. Oleg Krashevsky, místní nadšenec divoké zvěře a průvodce, natáčel medvěda, který se vyčerpávajícím způsobem snažil hledat jídlo.

Krashevksy natáčel i dav překvapených lidí na silnici, kteří zastavovali a vystupovali z vozů, aby si medvěda natočili na mobilní telefony. Na pořízených záběrech Krashevského je i slyšet, jak říká okolo stojícím lidem, že medvěd je tak unavený, že se ničeho nebojí. Nakonec přešel silnici a pomalu se vzdaloval.

Úředníci ve městě Norilsk ve svém prohlášení v úterý varovali místní obyvatele před medvědem, který byl spatřen v industriální městské části.

Ředitel tamního loveckého spolku Anatolij Nikolajuk řekl pro agenturu TASS, že naposledy byl lední medvěd v okolí Norilska viděn před více než 40 lety. Podle něj teď úředníci rozhodnou, zda mohou chytit zvíře a dopravit ho zpět na sever.

Ekologové potvrzují, že divoká zvířata trpí zmenšujícím se prostředím kde můžou lovit. Dalším důvodem migrace blíž k lidem je i ustupující led, když se Arktida otepluje. Proto se někteří z nich vydali na jih při hledání potravy.

Tagy: