VIDEO: Hromadnou nehodu na dálnici D10 policie vyšetřuje jako obecné ohrožení

Vyšetřování hromadné nehody na dálnici D10

Příčiny hromadné nehody, při které se na dálnici D10 v sobotu večer vybouralo patnáct aut, vyšetřují kriminalisté jako obecné ohrožení z nedbalosti. Hledají neznámého pachatele, který pod dálničním mostem u Svijan zapálil pneumatiky. V hustém dýmu ztráceli řidiči orientaci a vše skončilo hromadnou srážkou, po které záchranáři do nemocnic odvezli osm lehce zraněných lidí.

Mezi nabouranými auty uvízlo ještě dalších šest, která sice vyvázla bez šrámů, ale kvůli havarovaným vozům nemohla z místa odjet. Vyšetřování nehody s odtahem nabouraných aut se protáhlo až do druhé hodiny ráno, nehoda se přitom stal krátce před osmou večer. Tři desítky lidí se naštěstí mohly schovat do autobusu, který na místo přistavili hasiči.

Bylo přitom obrovské štěstí, že nehoda skončila jen lehkými zraněními. Podle řidičů, kteří havarovali, nebylo v hustém černém dýmu vidět na krok, bylo slyšet jen nárazy plechů.

Policisté z Mladé Boleslavi teď žádají o pomoc veřejnost – hledají svědky, kteří by je přivedli k viníkovi. Tomu hrozí až pět let ve vězení. Shánějí také záznamy z palubních kamer od řidičů, kteří místem ještě zvládli projet poté, co se začala kvůli dýmu snižovat viditelnost.

Podle starostů okolních vesnic je místo pod dálničním mostem problematické, v minulosti se tu často objevovaly černé skládky. Jestli pneumatiky zapálil ten samý člověk, který je sem navezl, nebo jen někdo bez hlubšího přemýšlení zapálil černou skládku, zatím není jasné.