VIDEO: Policie pátrá po dvojici. Okradla seniorky

Policie pátrá po dvojici, která okradla seniorky ZDROJ:PČR

Policisté pátrají po dvojici drzých zlodějů. Ti využili situace a při nakupování postupně okradli dvě starší ženy, které si nehlídaly nákupní košíky, v nichž měly kabelky a peněženky.

Oba případy se odehrály v Blansku podle stejného scénáře, kdy hlavními aktéry je ta samá dvojice zlodějů, muž a žena. Zatímco seniorky si vybíraly zboží a nevěnovaly dostatečnou pozornost své odložené tašce s penězi v nákupním vozíku, byly sledovány pachateli. Pro odvrácení pozornosti se navíc dvojice jistila tím, že muž navázal rozhovor s obětí a žena tak měla více prostoru pro krádež.

Seniorky to, že byly okradeny, zjistily poté až u pokladny, kdy chtěly za nákup zaplatit. V prvním případě byla osmasedmdesátiletá žena okradena o částku 1100 Kč, platební kartu a osobní doklady. V druhém případě téměř devadesátiletá stařenka přišla o částku 1600 Kč. Policisté se případem intenzivně zabývají a po pachatelích pátrají.

Navíc apelují zejména na seniory, aby byli nejen při nákupech obezřetní a věnovali tak pozornost svým osobním věcem. V nákupních centrech nenechávejte tašku s penězi volně odloženou v nákupním vozíku. Kabelku nebo tašku přes rameno nenechávejte viset na zádech, ale mějte ji stále na očích a chraňte ji rukama na boku nebo na břiše. Berte si jen tolik peněz, kolik skutečně potřebujete. Peněženku uložte na dno nebo do spodní části kabelky nebo nákupní tašky.

Tagy: