VIDEO: Pražští kriminalisté vypátrali kradené vozidlo. Řídil ho muž s platným zákazem řízení

Ukradené vozidlo (Zdroj: PČR)

Kriminalisté, kteří se zabývají odhalováním automobilové kriminality, vypátrali ve středu 19. února vozidlo v hodnotě přesahující částku jeden milion korun, které bylo odcizeno předchozí večer majiteli v pražském Suchdole.

Kriminalisté prošetřováním případu získali poznatky, podle kterých by se měl vůz pohybovat po středních Čechách, s tím, že osoba, která ho používá, ho bude chtít obratem prodat.

Policisté vozidlo i muže vypátrali a zadrželi na benzínové čerpací stanici v Buštěhradu. Následně na místě zjistili, že muž ještě před zadržením vozidlo „osázel“ cizími registračními značkami, které ten den odcizil z jiného motorového vozidla. Následně s ním přijel na čerpací stanici, kde doplnil palivo a z místa chtěl ujet bez zaplacení. To se mu naštěstí nepovedlo.

Pro policisty to nebyl žádný nováček, již v minulosti byl opakovaně ve výkonu trestu odnětí svobody, a to za majetkovou trestnou činnost.

Kriminalisté s osmatřicetiletým mužem zahájili trestní stíhaní pro podezření z trestných činů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. V současné chvíli je muž stíhán vazebně.