VIDEO: Vandal ukopl dezinfekční dávkovač v metru. Hrozí mu vysoká pokuta

Policie pátrá po muži, který ukopl dezinfekční dávkovač v metru (ZDROJ: Policie ČR)

Pražští policisté hledají vadala, který v metru ukopl dávkovač dezinfekce, který pracovníci dopravního podniku na místo namontovali jen pár okamžiků před tím. Po muži teď pátrají a hrozí mu vysoká pokuta.

Vzhledem k šíření nového typu koronaviru zavedla vláda mnoho opatření ke zpomalení pandemie a k bezpečnosti lidí žijících v Česku. Mezi povinnosti patří například nosit roušku či jinou ochranu úst a nosu nejen v MHD, ale i na ulici. Stovky policistů v Praze tak na dodržování těchto opatření dohlíží.

I pražský dopravná podnik se snaží přispět k bezpečnosti cestujících a ve všech stanicích metra montuje stojany s dezinfekčními gely. Jeden z těchto dávkovačů s dezinfekčním gelem včera namontovali pracovníci dopravního podniku i ve stanici metra Stodůlky.

Moc dlouho tam ale nevydržel. Na videu z bezpečnostních kamer jde vidět, že už v tu chvíli, kdy dávkovač připevňovali pracovníci podniku na sloupek, se kolem nich motali dva neznámí muži. Jen pár vteřin po instalaci ho jeden z mužů ukopl.

Policisté se věcí zabývají pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a po neznámém pachateli pátrají. Za takový přestupek mu hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun.

Tagy: