VIDEO: Velká pátrací akce v centru Brna! Strážníci hledali lupiče

Velká pátrací akce ve středu Brna (ZDROJ: MP BRNO)

Brněnským strážníkům se na Zelený čtvrtek po velkém úsilí vydařilo rozsáhlé pátrání. Ráno přijali na lince 156 informaci o muži, který se o chvíli dříve údajně pokusil vyloupit prodejnu ve středu města. Mohl být navíc ozbrojený, a tak se do hledání zapojilo několik hlídek městské policie, které intenzivně křižovaly centrem Brna i jeho okolím.

Další hlídka mezitím oslovila prodavačku, ujistila se, že je v pořádku, a z monitoru v prodejně si vyfotila podobiznu podezřelého zachycenou vnitřním kamerovým systémem. Operační středisko městské policie souběžně předávalo zjištění i policistům a řidičům dopravního podniku. Právě fotografie z kamerového záznamu podstatně přispěla k dopadení jednadvacetiletého mladíka.

Strážníci ho poznali na rohu Masarykovy a Nádražní ulice, kde se po spatření služebního vozidla obrátil zády a zahleděl se do interiéru zaparkovaného auta. U sebe měl kromě injekčních stříkaček i airsoftovou zbraň.

Při čekání na příjezd přivolané státní policie byl muž stále neklidnější, a tak ho strážníci museli spoutat. Policistům ho předali jako důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu v době nouzového stavu.

Michal Janotka

Tagy: