VIDEO: Zdravotníci v Ústeckém kraji odebrali 35 lidem vzorky na koronavirus. Tři byly pozitivní

Zdravotníci v Ústeckém kraji odebrali 35 lidem vzorky na koronavirus. Tři byly pozitivní

Zdravotníci spolu s lékaři z nemocnic Krajské zdravotní vyjeli v Ústeckém kraji během víkendu k 35 osobám, které otestovali na koronavirus. Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem získalo výsledky z Národní referenční laboratoře během neděle. Tři z testovaných osob byly pozitivní.

„Jde o osoby, které se zúčastnily lyžařského pobytu na Benátsku, z děčínské skupiny kolem muže, který byl potvrzen mezi prvními a byl převezen v neděli 1. března z Ústí nad Labem do Nemocnice Na Bulovce. Ve třetím případě jde o 72letého rodinného příslušníka, který se nakazil již v České republice od osob z tohoto zájezdu," uvedl primář infekčního oddělení Pavel Dlouhý.

V Ústeckém kraji je tedy aktuálně už 11 případů nákazy, některé z těchto osob zůstanou hospitalizovány i nadále na infekčním oddělení.

„Tři nové případy byly zachyceny díky provedení odběru v domácnosti, což jen potvrzuje, že tyto výjezdy skutečně mají smysl,“ podotkl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Aleš Chodacki.

Pacienty s negativním výsledkem testu propouští nemocnice v případě dobrého zdravotního stavu domů. Pokud byli vyšetřováni ambulantně, zůstávají v domácí izolaci.

„Naše oddělení je připraveno případy s těžkým průběhem přijímat a izolovat je," doplnil primář Pavel Dlouhý.

Kristián Šujan

Tagy: