CNN Prima News aktivistka

aktivistka

Výpis příspěvků ke štítku „aktivistka“

Gretiny přešlapy: Zvednuté prostředníčky a slova o deformaci genitálií. Schytala to i za luxus

Greta Thunbergová se do celosvětového povědomí dostala už ve svých 15 letech. Tento týden uběhlo od jejího vstupu na mediální scénu pět let. V roce 2018 po švédských politicích požadovala, aby bylo klima důsledněji chráněno. Aktivistka je také známa svými plamennými projevy, na kontě má také řadu přešlapů. Naposledy o sobě dala vědět letos v červenci, kdy na některé europoslance ukázala vztyčené prostředníčky.

CNN: Premiér jí nadával na internetu. Do boje s nenávistí vyrazila se srdíčky a armádou smíšků

Slovinská aktivistka Nika Kovačová se prostřednictvím nevládní organizace Institut 8. března snaží bojovat se zlobou na internetu a se špatnou náladou ve společnosti. I její snažení začalo nenávistí – na internetu jí nadával slovinský expremiér Janez Janša. Založila proto uskupení, které se vztekem bojuje láskou, popisuje americká CNN.

OBRAZEM: Zeman plující, strašící i trenky pálící. Podívejte se na prezidentovy ikonické fotky

Deset let s prezidentem Milošem Zemanem dalo vzniknout celé řadě lehce zapamatovatelných – či těžko zapomenutelných – fotografií. Na některých česká hlava státu plula ve svém oblíbeném nafukovacím člunu na Vysočině, na jiných si hrála na aligátora před reportérkou FTV Prima. Během svého úřadování zažil prezident také jmenování vlády „z akvária“ či nečekaný protest polonahé ukrajinské aktivistky. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ikonické snímky, kterých se Zeman dočkal během své prezidentské funkce.

Greta otočila a šokovala postojem k energiím. Její slova vyvolala bouřlivé reakce politiků

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová v rozhovoru pro německou veřejnoprávní televizi šokovala svým pozitivním názorem na nukleární energii. Téma jaderných elektráren je totiž vysoce kontroverzní nejen v Německu, ale i v hnutí Fridays for Future, které sama Greta založila. Aktivistka v interview kritizovala berlínskou vládu za to, že využívá uhelnou energii místo jaderné.

Bla bla bla, to jediné od vás slyšíme, pranýřovala Greta světové lídry na summitu

Ostrou kritikou nešetřila mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová, když se na summitu Youth4Climate v italském Miláně pustila do světových lídrů kvůli klimatické krizi. Podle ní věda nelže, zatímco představitelé států prohlašují prázdné sliby. „Bla, bla, bla, zelená ekonomika, bla, bla, čistá nula do roku 2050 – to je vše, co slyšíme od našich takzvaných vůdců,“ pronesla.