CNN Prima News aktivistka

aktivistka

Výpis příspěvků ke štítku „aktivistka“

Greta otočila a šokovala postojem k energiím. Její slova vyvolala bouřlivé reakce politiků

12. října 2022 12:34

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová v rozhovoru pro německou veřejnoprávní televizi šokovala svým pozitivním názorem na nukleární energii. Téma jaderných elektráren je totiž vysoce kontroverzní nejen v Německu, ale i v hnutí Fridays for Future, které sama Greta založila. Aktivistka v interview kritizovala berlínskou vládu za to, že využívá uhelnou energii místo jaderné.

Bla bla bla, to jediné od vás slyšíme, pranýřovala Greta světové lídry na summitu

29. září 2021 05:54

Ostrou kritikou nešetřila mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová, když se na summitu Youth4Climate v italském Miláně pustila do světových lídrů kvůli klimatické krizi. Podle ní věda nelže, zatímco představitelé států prohlašují prázdné sliby. „Bla, bla, bla, zelená ekonomika, bla, bla, čistá nula do roku 2050 – to je vše, co slyšíme od našich takzvaných vůdců,“ pronesla.

Polonahá aktivistka narušila loučení s princem Philipem. Ženě teď hrozí vězení

20. dubna 2021 09:03

Velký poprask vzbudila v sobotu nedaleko hradu Windsor žena, která si svlékla tričko a polonahá běžela ulicí před zraky Britů truchlících za prince Philipa. Policie později narušitelku identifikovala jako ekologickou aktivistku Marissu Scottovou a obvinila ji z trestného činu obtěžování. Ženu čeká soud, v případě prokázání viny může skončit i ve vězení.