reklama

Anděl na zemi, vzpomíná rodina na 27letou Serenu. Zemřela při pádu lanovky v Itálii

Při tragédii lanovky v italské obci Stresa zemřela také sedmadvacetiletá výzkumná pracovnice Serena Cosentinová. Ve čtvrtek se ve městě Diamante, odkud mladá žena pocházela, konalo poslední rozloučení. Stovky lidí vzpomínaly na její veselou povahu i laskavou osobnost, píše italský deník Corriere della Calabria.

reklama

Výlet k jezeru Maggiore a cesta lanovkou na vrchol Mottarone stály život i ženina přítele Hesama Šahajsavandiho. Tragická smrt mladého páru otřásla nejen rodinou a přáteli, ale také obyvateli města Diamante, ze kterého zesnulá pocházela.

Pohřbu, který se konal ve čtvrtek v tamním kostele Gesú Buon Pastore, se zúčastnily stovky lidí. Mnozí, kteří přišli dát výzkumnici poslední sbohem, se do kostela nevešli, a museli tak stát venku.

Na jednoduchou dřevěnou rakev lidé postupně pokládali stovky žlutých a bílých květin. Rodina si na smuteční obřad oblékla žlutá trika jako symbol výzkumu, ve kterém 27letá Kalábrijčanka pracovala.

„Serena ukázala, že naši mladí lidé mohou dosáhnout svých cílů bez kompromisů,“ uvedl podle italského deníku kněz, který zádušní mši vedl. „Dnes je tu jen bolest ze ztráty. Serenin úsměv budete nosit ve svém srdci. Víme, že dochází k pozemské spravedlnosti, a víme, že existuje cesta víry, která dává našemu životu smysl. Pamatujte na Serenin úsměv,“ dodal.

Oblíbená vnučka s důlkem na tváři

Během pohřbu zazněla také slova o mimořádné a milující dívce. „Měla jsi důlek na tváři, díky kterému byl tvůj úsměv jedinečný. Babiččina oblíbená vnučka, říkala ti srdíčko. Odešla jsi do Říma a našla jsi tam lásku, Hesama, kterého jsme od prvního dne také milovali. Byli jste perfektní pár, vždy usměvaví a krásní,“ vzpomínala sestra zesnulé Frederika.

„Serena byla láska, anděl na zemi. Dala mi 27 let radosti, Hesam ji miloval. Byli to dva andělé, teď jsou v nebi vedle Pána,“ řekl na pohřbu Serenin otec Maurizio. Po skončení smutečního obřadu pozůstalí do nebe vypustili žluté a bílé balonky.

Kabina lanovky s 15 cestujícími se zřítila v neděli v italské obci Stresa, jež leží na břehu piemontského jezera Lago Maggiore. Lanovka vedla na vrch Mottarone, který je vyhledávaným výletním cílem kvůli vyhlídkám do okolí a zábavnímu parku pro děti. Při nehodě zahynulo 14 lidí, z toho pět osob izraelské národnosti a jeden muž původem z Íránu. Podobné tragédie nejsou ojedinělé.

Tagy:
Itálie pohřeb rakev lanovka oběti tragédie pád smrt jezero Maggiore Stresa Mottarone Serena Cosentinová

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama