CNN Prima News antivirus

antivirus

Výpis příspěvků ke štítku „antivirus“

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Nouzový stav je minulostí, hospody a restaurace otevřely své vnitřní prostory, roušky už nejsou venku povinné a protiepidemická opatření téměř končí. Česká republika se „probouzí“ z karantény a zdá se, že s ní i její ekonomika. Čísla z trhu práce tento optimismus podporují. Jenže to nejhorší prý má země teprve před sebou. Ekonomové věští, že do konce roku bude v republice půl milionu nezaměstnaných.

Největším problémem jsou dnes vyděračské maily, varuje zakladatel Avastu Baudiš

Svůj první antivirový program vytvořil v květnu 1988. Krátce poté se svým přítelem Eduardem Kučerou založil družstvo Alwil, ve kterém se programování antivirů věnovali naplno. Po změnách v roce 1989 se z Alwilu stala firma Avast. „Jsem pyšný, jaký pokrok jsme za tu dobu udělali, jsem pyšný na kolegy, kteří to pomohli dotáhnout do současného stavu,“ řekl Pavel Baudiš Lucii Hrdličkové v úterním vydání pořadu Interview. Avast si ale nenechává vše pro sebe. Aktuálně věnoval miliony dolarů na boj proti koronavirové pandemii.

Zvyšuje se počet hackerských útoků. Odborníci radí, jak se proti nim bránit

Česko se nachází nad světovým průměrem co do počtu kybernetických útoků na místní firmy a organizace. Zatímco české organizace registrují 530 útoků za týden, ve světě je jich průměrně jen 491. Jak se proti těmto útokům účinně bránit, radí odborníci Pavel Matějíček, manažer technické podpory ESET, a Karel Řehka, ředitel národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Podnikatelé, kterým stát nepomohl: Stále čekají na slíbených 44 tisíc

Společníci malých s.r.o., kterým vládní opatření zkrátila nebo zastavila tržby, stále čekají na pomoc od státu. Nyní se na ně nevztahuje kompenzační bonus pro OSVČ ani podpora v rámci programu Antivirus. Příspěvek ve výši až 44 tisíc pro malé s.r.o. už sice odsouhlasila vláda, stále ale neprošel zákonodárným procesem. Na finanční úřady už se zoufalí „společníci“ obracejí s žádostí o bonus s takovou intenzitou, že je úředníci museli vyzvat k trpělivosti.

Stát kontroluje stovky firem, kterým přispěl na mzdy. Hlídá hlavně ty velké

Podnikatelé a firmy, které z programu Antivirus čerpají peníze na mzdy svých zaměstnanců, musí počítat s tím, že je stát bude kontrolovat. Pokud úřad práce zjistí pochybení, bude muset příjemce dotace přeplatek vrátit. Další sankce ukládá při zjištění porušení pracovněprávních předpisů Státní úřad inspekce práce, který je ke kontrolám přizván. Kontroly probíhají i přesto, že všem žadatelům ještě peníze nebyly vyplaceny.

Pražské úřady nestíhají vyřizovat žádosti o Antivirus. Maláčová jim posílá pomoc

Podnikatelé v Praze se dostávají k podpoře z programu Antivirus, který pomáhá podnikatelům se mzdovými náklady, později než v jiných městech. Pražské úřady práce nestíhají vyřizovat žádosti zdaleka takovým tempem jako úřady ve Zlíně, Olomouci či Karlových Varech. Tamní úřady práce proplatily přes 90 procent žádostí, v Praze je to pouze 42 procent. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) proto pro CNN Prima NEWS uvedla, že na pražské pobočky úřadů práce už přesunula zaměstnance z jiných úřadů.