Pátrání po řediteli známého e-shopu skončilo tragicky: Policie ho našla mrtvého
architekt
Výpis příspěvků ke štítku „architekt“
Zemřel slavný český architekt. Mezi jeho nejvýznamnější stavby patří obchodní dům Máj
Ve čtvrtek 17. října zemřel slavný český architekt John Eisler. Mezi jeho nejslavnější projekty patří obchodní dům Máj či přestavba Veletržního paláce v Praze. O jeho smrti informovala v pátek Česká komora architektů na svém Instagramu.
Zpověď veterána ukrajinské armády: Prvním mrtvým byl velitel, ostatky se vešly do džberu
Co prožívá voják, když se ve válce poprvé setká se smrtí? „Určitě to není jako v knížkách, které takové okamžiky spojují s hrdinstvím anebo touhou po pomstě,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 32letý Dmytro Matviishyn ze Lvova. Občanským povoláním architekt. „Den, kdy jsem v našich řadách poprvé spatřil smrt, si pamatuji naprosto přesně,“ pokračuje demobilizovaný voják Ozbrojených sil Ukrajiny.
Seznamte se s budoucností. Inženýři navrhli mrakodrap, který má sloužit jako obří baterie
Už od nepaměti stavěli lidé věžovité či vysoké stavby. Hlavním důvodem bylo předvést sílu říše, vládce či náboženství. To se však v dnešní době změnilo – mrakodrapy a další vysoké budovy slouží zejména k úspoře prostoru na zemi. I to by se však brzy mohlo změnit. Inženýrská a architektonická společnost SOM oznámila spolupráci s firmou Energy Vault. Jejich cíl? Vytvořit „bateriové mrakodrapy“, které budou mimo jiné sloužit ke skladování energie.
Výbuch v garáži nepřežil architekt Ďurko. Obnovil řadu památek a Trnavě vtiskl novou tvář
Známý trnavský architekt Pavel Ďurko zemřel na následky zranění, která utrpěl při výbuchu v garáži, informovaly Noviny.sk. Bylo mu teprve 50 let.
Fanoušci architektury a sportu se proběhli po pražských vyhlídkách. Závod Archirun budoval
V rámci letošního závodu Archirun měli účastníci jedinečnou příležitost se na Prahu podívat z nadhledu a prozkoumat tak zákoutí ikonických staveb. V rámci trasy, která měřila zhruba šest kilometrů, se přemisťovali doslova ze střechy na střechu a mohli sledovat, jak se město mění před očima. Archirun blíže představil budovy, které se zapsaly do naší historie, ale také rekonstrukci těch, které neodmyslitelně do ulic Prahy patří. V neposlední řadě měli závodníci možnost se dozvědět o nových stavbách a budoucích projektech, které mění tvář metropole. Závod byl vyprodaný již měsíc před startem, kdo se včas neregistroval, mohl do Centra architektury a městského plánování (CAMP) zavítat na doprovodný program v podobě tematických komentovaných prohlídek, workshopů a dílen pro děti i dospělé.
Neuvěřitelná proměna historického bytu: Architekt Jančálek odhaluje tajemství úspěchu
Když architekt Petr Jančálek začal s rekonstrukcí svého bytu v srdci Prahy, měl jasnou vizi: spojit původní historické prvky s moderním designem. S pomocí italské nábytkářské firmy Natuzzi Italia přetvořil bývalou noclehárnu na luxusní domov plný světla a elegance. Přidejte se k nám na prohlídku tohoto výjimečného prostoru a inspirujte se pro vlastní bytové proměny.
Zemřel autor interiéru hotelu Ještěd. Binarem navržený nábytek je podle mnohých nadčasový
Ve věku 92 let zemřel architekt Otakar Binar, který byl mimo jiné autorem interiéru hotelu Ještěd. S architektem Karlem Hubáčkem se stal zakládajícím členem světoznámého architektonického studia SIAL. O jeho úmrtí informoval v úterý liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) na svém facebookovém profilu.
Dříve patřil mnichům, dnes tu najdete klid a čas pro sebe: Hotel Augustiniánský dům
Jedním z nepřehlédnutelných symbolů města Luhačovice je Augustiniánský dům. Postaven byl na začátku 20. století a původně sloužil jako ubytovací zařízení pro kněze a katolické rodiny. Svá vrcholná díla tam ale při pravidelných návštěvách Luhačovic napsal i světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. Dnes tam najdete klid a čas pro sebe.
Dolní oblast Vítkovic: Více než jen historie výroby koksu a surového železa
Blíží se čas dovolených a možná vás napadlo, že byste se letos mohli vydat po krásách Česka. Ostatně, proč ne? Míst, která stojí za poznání, je u nás více než dost. Tak třeba Ostrava — jedinečná industriální krása města, které leží z části na Moravě a z části ve Slezsku, je naprosto výjimečná. Můžete ji obdivovat zdola, ale i pěkně shora, třeba z kavárny, která vznikla na bývalé vysoké peci.
Architektka Zuzana Ambrožová: Krása není zbytečná marnivost, dokáže nás povznést
Z rodné hájovny se vydala sbírat zkušenosti do Japonska i do USA, kde také absolvovala svou Fulbright stáž na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Jak sama architektka Zuzana Ambrožová říká, bez času stráveného v zahraničí by nebyla taková, jaká je dnes. Stála u vzniku designového studia a především je spoluautorkou unikátního střešního systému NEBESYS i moderního designového hasicího přístroje Amplla, za který spolu s dalšími partnery jako jediní Češi získali prestižní ocenění iF Design Award. Oba projekty pak loni uspěly v programu Vodafone Nápad roku. O své zkušenosti se letos kromě studentů Zuzana Ambrožová podělí také s účastnicemi projektu Women in Tech, který pořádá technologický gigant Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání.
Jak bydlí Tomio Okamura? Fotograf zveřejnil první snímky interiéru jeho kontroverzního domu
Na architektonicky atypický dům šéfa SPD Tomia Okamury se zaměřili redaktoři oborového magazínu Design Boom. U stavby podle návrhu švýcarského architekta Christiana Kereze zdůraznili některé archaické prvky i skutečnost, že místnosti v budově jsou neobvykle propojené. Ke své zprávě dokonce přidali i fotografie z vnitřku domu.
Zemřel architekt Jan Zázvorka. Synovec legendární herečky se podílel na řadě slavných filmů
V 65 letech zemřel architekt Jan Zázvorka nejmladší, synovec legendární herečky Stelly Zázvorkové a také člen významného filmařského klanu. Podílel se například na realizaci snímků Bathory, Kouř, Chobotnice z II. patra či Slunce, seno, jahody. Selhala mu játra, nedočkal se plánované transplantace.