reklama
CNN Prima News Asociace hotelů a restaurací

Asociace hotelů a restaurací

Výpis příspěvků ke štítku „Asociace hotelů a restaurací“

Cestovní ruch se z covidu dosud nevzpamatoval. V mnoha ohledech je na tom hůře než loni

17. prosince 2021 09:37

Tuzemští hoteliéři pláčou. Přestože protiepidemická opatření byla pro většinu letošního roku mírnější než loni, odvětví cestovního ruchu to zatím příliš pozitivně nepocítilo. Nebýt letního uvolnění, nejspíše by řada českých hotelů, penzionů, restaurací, ale i cestovních kanceláří a zprostředkovatelů dovolených zcela zmizela z cestovatelské mapy.

Šokující, absurdní, likvidační. Organizátoři akcí a podnikatelé kritizují nová opatření

25. listopadu 2021 19:51

Nově oznámená vládní opatření jsou absurdní, diskriminační a pro některé i likvidační, zlobí se hned několik asociací a spolků. Kvůli omezení otevírací doby přijdou některé podniky o nejsilnější sezónu, na kterou se připravovaly po celý rok. MMnoz po několika lockdownech už nemají žádné rezervy a hrozí jim krach.

Hotely sčítají storna neočkovaných. Jaké podmínky pro ubytování na horách platí?

24. listopadu 2021 21:22

Od pondělí platí zpřísněná opatření po celém Česku. Velká část aktivit zůstala zcela přístupná pouze pro ty, kteří mají očkování. V hotelech to ale tak úplně neplatí. Výjimku mají například ti, kteří jedou na služební cestu, nebo studenti. A hoteliéři vyzývají, ať se lidé nebojí a na rekreaci vyrazí. Mnoho lidí si ale už pobyt rozmyslelo a hotely hlásí početná storna, zejména do konce tohoto roku.

Tvrdý knockout cestovního ruchu: Pražské hotely hlásí 70% propad tržeb, hrozí další pád

15. srpna 2021 23:36

Cestovní ruch je jedním ze sektorů, který covidovou krizí trpí nejvíce. Nejvíce pak ve velkých městech v čele s Prahou, kde se v oboru tržby propadly až o 70 procent. Pokud vláda podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) pro podnikatele v cestovním ruchu rychle nespustí program kurzarbeit na udržení stávajících zaměstnanců, v následujících měsících hrozí další kolaps. Pomoc by podle asociace měla směřovat minimálně do nejzasaženějších regionů.

Za pivo i jídlo si připlatíme. Po pandemii restaurace zvednou ceny, varuje Stárek

6. května 2021 18:43

Růst cen v restauracích dosáhne pravděpodobně 5 až 10 procent. S tímto odhadem vystoupil prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek ve vysílání CNN Prima NEWS. I když někteří majitelé restaurací zdražení po pandemii avizovali, podle Stárka nebude celoplošné. Otevření zahrádek by podnikatelům mohlo pomoct přežít a lidé se do hospod vrátí hlavně proto, aby se mohli setkat, zdůrazňuje šéf asociace.

Restaurace i ubytování otevřeme bezpečně. Opatření je podle asociace nezákonné

28. dubna 2021 13:46

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) vyzvala ministerstvo zdravotnictví (MZ) k úpravě protipandemických opatření ubytovacích a stravovacích služeb. Stávající znění podle ní není v souladu se zákonem. Zároveň požádala o zahájení jednání o podmínkách obnovení provozu v těchto odvětvích. Zdravotnictví by podle ní mělo vše vyřešit nejpozději do pondělí. AHR to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Vyjádření resortu zdravotnictví zjišťujeme.

Zdecimovaní hoteliéři kritizují stát. Na slíbenou pomoc v těžkých časech čekají marně

7. dubna 2021 09:07

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě dopadla mimo jiné na cestovní ruch. Hoteliéři se tak kvůli uzavřeným ubytovacím zařízením nacházejí v kritické situaci a musí spoléhat na pomoc státu. Ta však stále nepřichází. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) by podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) mělo urychleně začít provozovatelům hotelů vyplácet slíbené dotace.

Musel jsem propustit i vlastní děti, říká hoteliér. Seznam pro ministerstvo je hotov

12. října 2020 15:41

Hoteliéři sestavili seznam hotelů, které může využít ministerstvo zdravotnictví. Nemusí jít jen o pacienty s koronavirem, ale i o lidi v karanténě. Pobyt by měl platit stát. Prezident Fóra cestovního ruchu a majitel několika hotelů Viliam Sivek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS uvedl, že teď se čeká na krok ministerstva. Podle Sivka bude případný lockdown pro cestovní ruch znamenat poslední kapku a v úterý předloží návrh, jak by odvětví mohla vláda pomoci.

reklama