reklama
CNN Prima News Asociace nanotechnologického průmyslu

Asociace nanotechnologického průmyslu

Výpis příspěvků ke štítku „Asociace nanotechnologického průmyslu“

Stát umožňuje dovoz nelegálních respirátorů. Poškozuje české výrobce, tvrdí asociace

13. března 2021 15:57

Česká obchodní inspekce (ČOI) toleruje prodej nelegálních respirátorů s označením KN95 a N95, kterým na rozdíl od respirátorů třídy FFP2 chybí certifikace podle evropské normy. Tvrdí to Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Mluvčí ČOI Jiří Fröhlich v reakci sdělil, že technické normy v českém právním řádu nemají samy o sobě obecnou závaznost a označení KN95 nebo N95 na respirátoru neznamená nic zavrženíhodného.

Dvě zdravotní roušky na sobě jsou nesmysl. Ohrožují nás víc než jedna, varuje Kůs

25. února 2021 16:17

Lidé mají od čtvrtka nosit v MHD či obchodech respirátory nebo dvě zdravotní roušky přes sebe. Ty údajně ohrozí lidi více než jedna rouška, tvrdí předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu České republiky Jiří Kůs. V pořadu K věci CNN Prima NEWS zároveň uvedl, že by se lidé měli vyvarovat levných respirátorů KN95 a poradil, které ochranné prostředky jsou nejbezpečnější.

Pozor na falešné nanoroušky. V testu obstály jen ty české, asijské propadly

2. listopadu 2020 07:31

Při testu šesti vybraných typů roušek aktuálně prodávaných na tuzemském trhu, které jejich dodavatelé označují za nanoroušky, obstály tři druhy vyráběné v ČR. Zbývající tři typy dovezené z Asie nanotextilii neobsahovaly. Sdělila to Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, která upozornila na výsledky zkoumání Technické univerzity v Liberci (TUL), jejíž výzkumníci testování provedli. Česká obchodní inspekce (ČOI) v reakci uvedla, že se bude případem zabývat.

reklama