CNN Prima News atentátník

atentátník

Výpis příspěvků ke štítku „atentátník“

Změnili jsme se, tvrdí Tálibán. Ze sebevražedných atentátníků přitom buduje brigádu

8. listopadu 2021 07:16

Během 20 let trvajícího povstání používalo radikální islamistické hnutí Tálibán sebevražedné atentátníky jako smrtonosnou zbraň k zabíjení zahraničních i afghánských vládních vojáků a rovněž k terorizování civilního obyvatelstva. Nyní, kdy se tálibové v zemi znovu ujali vlády, kontingent vycvičených sebevražedných atentátníků zůstává středobodem jejich vojenské a politické strategie, uvádí americká stanice RFE/RL.

Stříleli nás jako zvířata, vzpomínali přeživší na teroristický útok v klubu Bataclan

6. října 2021 22:52

Lidé, kteří přežili teroristický útok 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan, ve středu před soudem s obviněnými z atentátů popsali, jak se vydávali za mrtvé nebo se schovávali ve skříních, aby unikli střelcům, kteří pálili do davu. Někteří svědci vypověděli, že cítili, jak na nich ulpělo maso poté, co se sebevražední atentátníci na místě odpálili.

Letiště v Kábulu se stalo terčem raketového útoku, střely zničil obranný systém

30. srpna 2021 07:39
Aktualizováno

Na mezinárodní letiště v Kábulu bylo v pondělí místního času vypáleno až pět raket, sdělil CNN americký úředník. Obranný systém C-RAM – určený k ochraně pozemních sil proti raketám, dělostřelectvu a minometům – instalovaný na letišti se s raketami střetl. V současné době nejsou hlášeny žádné oběti, dodal úředník. K vypálení raket došlo poté, co ve neděli americká armáda v Kábulu provedla cílený letecký útok, jehož terčem byli sebevražední atentátníci Islámského státu. Ti podle agentury AP seděli v autě a chtěli se odpálit u letiště.

Sebevražedný atentát v Somálsku. Zemřel útočník a minimálně pět dalších lidí

17. listopadu 2020 18:13

V restauraci v somálském hlavním městě Mogadišu se ve středu odpálil sebevražedný atentátník, který kromě sebe zabil nejméně pět dalších lidí. Exploze se odehrála v restauračním zařízení nedaleko policejní akademie, kam obvykle chodí na jídlo policisté. O události informovaly agentury AP a Reuters. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí.

V Kábulu zaútočili na konvoj afghánského viceprezidenta, ten utrpěl popáleniny

9. září 2020 07:08
Aktualizováno

Konvoj s afghánským viceprezidentem Amrulláhem Sálihem se v Kábulu stal ve středu terčem útoku. Politik vyvázl s menším zraněním. Informují o tom světové agentury. Podle afghánského ministerstva vnitra přišlo o život přinejmenším deset lidí a dalších 15 bylo zraněno. Povstalecká skupina Tálibán svou účast na útoku popřela.