CNN Prima News atmosféra

atmosféra

Výpis příspěvků ke štítku „atmosféra“

Vztahy v zaměstnání ovlivňují nejen pocit při práci, ale i výkonnost. Co ji může kazit?

29. května 2022 00:24

Do práce se obvykle chodí pro výdělek. Kromě pravidelné výplaty je ale pro drtivou většinu pracujících důležité mít také dobré vztahy s kolegy. Pohoda a přátelská atmosféra na pracovišti totiž dokáže mnohé – povzbudit tým k vynikajícím výsledkům i podpořit chuť k dalším úkolům. A když chybí, dokáže to zdeptat zaměstnance natolik, že nejsou schopni potřebného výkonu. Jak zařídit, aby si kolegové navzájem vycházeli vstříc? A proč pracovní partě často nepomohou ani akce tužící kolektiv?

Nepokoje ve Francii? V případě triumfu Le Penové by byly větší, popsala reportérka

25. dubna 2022 09:13

V Paříži protestovali po vyhlášení výsledků prezidentských voleb hlavně mladí, uvedla přímo z Francie reportérka CNN Prima NEWS Anna Kadavá. Dodala, že v případě vítězství neúspěšné kandidátky a krajně pravicové političky Marine Le Penové by ale byly demonstrace daleko větší. Nedělní vystoupení znovuzvolené hlavy státu Emmanuela Macrona pod Eiffelovou věží podle ní bylo teatrální a pečlivě připravené.

Nad Českem se zavlní polární záře. Kdy a jak ideálně pozorovat kouzelný úkaz?

29. října 2021 14:11

Z území Česka a Slovenska možná lidé ze soboty na neděli spatří polární záře. Řekl to astronom Petr Horálek ze Slezské univerzity v Opavě s odkazem na informace amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Úkaz by se mohl objevit už po setmění, podmínky pro pozorování budou dobré. Záře jsou důsledkem interakce hustého oblaku nabitých částic se zemskou atmosférou.

Květen je tak studený kvůli fenoménu, s jehož pomocí Japonci bombardovali Ameriku

23. května 2021 06:49

To kvůli němu letíte z Ameriky do Evropy rychleji, než když stejnou trasou cestujete na druhou stranu. To kvůli němu dochází poslední dobou častěji k suchům, požárům, povodním. To kvůli němu právě teď zažíváme studený květen. Chtěli byste místo bund chodit venku jen v tričku s krátkým rukávem? Že to momentálně nejde, za to může tzv. tryskové proudění.

Trosky čínské rakety mají o víkendu vstoupit do atmosféry Země. Hrozí nám nebezpečí?

6. května 2021 20:37

Pozůstatky čínské rakety Long March 5B nekontrolovaně blížící se k Zemi by měly o víkendu vstoupit do atmosféry a dopadnout neznámo kam na zemský povrch, nejpravděpodobněji do oceánských vod. Ačkoliv jde o alarmující událost, obecně vesmírný odpad představuje pro bezpečnost lidí na planetě minimální hrozbu. Jinak je to však v případě funkčních satelitů či vesmírné stanice.