reklama

Auto z tryskáče je bizarní unikát, který marně hledá majitele za 110 milionů korun

Learmusine – to je přezdívka, kterou dostalo unikátní auto s karoserií z vyřazeného soukromého tryskáče Learjet. Postavil ho muž z americké Minnesoty, který obchoduje s limuzínami. Této se ale zbavit nemůže. Zřejmě i proto, že za ni původně žádal v přepočtu 110 milionů korun.

reklama

Američan Frank DeAngelo se zabývá přestavbou typických amerických limuzín, které slouží ne svatbách, pohřbech nebo večírcích. V roce 2019 se předvedl v pořadu Ridiculous Rides s vozem, jenž mu měl zajistit pozornost. Dal mu totiž karoserii z opravdového luxusního tryskáče Learjet. Do stavby podle svých slov investoval milion dolarů (přibližně 22 milionů korun).

Autor projektu nezapřel svou profesi, a tak vůz vybavil podobně jako každou jinou limuzínu. Do kabiny nasadil dlouhou lavici s koženými sedadly, bar, velkou televizi a sérii reproduktorů. Výsledný kýčovitý dojem doplňují barevné diody odrážející se v lesklém povrchu stěn vozu. Další reproduktory se ukrývají také venku pod bočními panely a také na místě tryskových motorů, takže lze spustit diskotéku, kdekoliv se Learmusine objeví.

Vůz váží téměř 5,5 tuny, a tak musel dostat výkonný motor. Tím je benzinový osmiválec Chevrolet Vortec s objemem 8,1 litru. Dosahuje síly 400 koní a dokáže limuzínu rozpohybovat až na rychlost 160 km/h. O stabilitu se starají 28“ kola obutá do gigantických pneumatik rozměrů 325/25. Auto je vybaveno také sportovní sedačkou a sadou kamer pro monitorování okolí při náročném manévrování.

Absurdní design, absurdní cena

DeAngelo chtěl samozřejmě na svém projektu, který mu podle jeho slov zabral dva roky práce, pořádně vydělat. Za své jedinečné dílo požadoval alespoň pět milionů dolarů, tedy 110 milionů korun. Aukční síň Mecum stroj vzala pod svá křídla, ale nejvyšší příhoz během aukce byl jen 600 tisíc dolarů (13,2 milionu). K prodeji tedy nedošlo.

Důvodů je hned několik. Problémem může být homologace, ostatně auto se ani na jediné fotografii neobjevuje s registrační značkou. Zřejmě i proto by nový majitel dostal k vozu i tahač s vlekem. Kromě toho je interiér vozu i řada jeho exteriérových dílů přehlídkou nevkusu, za který už dnes extra bohatí lidé příliš neutrácejí. Prodej zřejmě brzdí i aktuální pandemie koronaviru, která party atmosféře příliš nepřeje.

Majitel se ale nevzdává a pokusí se svou kreaci dát k prodeji znovu. Tentokrát bude nabídnuta v květnové aukci. Zda se mu ale nyní bude dařit a přijde nabídka, která alespoň pokryje 22milionové náklady, není jisté.

Tagy:
Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

reklama

Domácí zpravodajství

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama