reklama

BLOG: Rozloučení s Evelínou

Evelína toho dokázala opravdu hodně.
Zdroj: OBRAZ - Obránci zvířat

Dnes bohužel vyjde blog Evelíny naposledy a Evelína už u jeho psaní nemůže být, takže píšu já – Jana, co jsem se o Evelínu starala od jejího osvobození z klecového chovu až do samého konce. A ten bohužel před pár dny přišel. Tak mi dovolte se zde s vámi Evelíniným jménem rozloučit.

reklama

Už nějakou dobu to nevypadalo dobře. Evelína byla hodně unavená, postupně ztrácela síly a já začala být nervózní. Bylo to s ní jako na houpačce. Když už to vypadalo, že to nezvládne, zase se na chvíli zlepšila. Jenže nakonec se to zlomilo úplně. Představa, že se Evelína uzdraví z klecového šílenství, se rozplynula.

Byla zesláblá, jen kost a kůže a trochu peří. Už neměla sílu ani na to, sama se dojít napít. A mě tak čekal jeden z nejtěžších dnů v životě. Vzala jsem Evelínu k veterinářce, a tak nějak jsem očekávala, co se stane. A skutečně… Shodly jsme se na tom, že se Evelínka už jen trápí a ke zlepšení nedojde. A tak dostala injekci. Vím, že to pro ni bylo to nejlepší, ale vyrovnat se s tím… No, to bude trvat.

Díky za všechno, Evelíno.
Díky za všechno, Evelíno.
Zdroj: OBRAZ - Obránci zvířat

Ale myslím, že nám tu Evelína zanechala důležité poselství. Klecák ty slepice úplně zničí, a i když má nějaká to štěstí, že z něj náhodou vyvázne, neznamená to, že to s ní dobře dopadne. Evelína byla ještě mladá. Mohla před sebou mít ještě několik let spokojeného slepičího života, ale ne… Nestalo se.

Klecák se na ní podepsal až moc. A stejně tak se podepisuje na čtyřech milionech dalších slepic, dnes a denně. Evelína chtěla změnu a my ji společně dokonáme. O zákazu se může hlasovat už v půlce června a někteří poslanci pořád tápou. Napište jim na www.vyzvaposlancum.cz. Ať není Evelínina smrt zbytečná a další slepice takové peklo nezažijí.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama