Náhle zemřel lékař a senátor Roman Kraus. Významně se podílel na rozvoji nemocnic v Brně
chov zvítřat
Výpis příspěvků ke štítku „chov zvítřat“
Obyvatelé libereckého bytu našli na topení hroznýše, hledá se majitel
Hledá se majitel zhruba dvoumetrového hroznýše královského. Zn.: Liberec-Rochlice. Exotický plaz nalezl přechodný domov v liberecké záchranné stanici Archa poté, co ho jedna ze zdejších zaměstnankyň odmotala z radiátoru v bytě panelového domu.
Vaječný švindl: Drůbežárny údajně zaměňují klecové a podestýlkové produkty
„To se ty podestýlkový a klecový míchaj?“ ptá se autorka videa pořízeného v drůbežárně v Jindřichově Hradci, kde se mají na páse míchat vejce od slepic z klecového a podestýlkového chovu. Jedna ze zaměstnankyň přitaká a druhá to následně potvrdí. Záběry, které získala organizace OBRAZ – obránci zvířat, pochází ze dvou drůbežáren. Z obou mají podle svědectví autorů pocházet vejce od nosnic v klecích i halách s číslem dvě na skořápce. Správně by však na vejcích z klecového chovu měla být trojka.
BLOG: Já to štěně bez PP přece zachránil/a aneb Krutý byznys poháněný soucitem
V posledních týdnech jsem se hojně setkala s příspěvky na téma „štěně bez PP“. Ono by to nebylo nic k divení, kdyby to štěně bylo třeba z útulku. Ale tahle štěňata pocházela v drtivé většině z Bazoše či jiných inzertních webů. Psi měli atypickou barvu (v případě francouzských buldočků nejčastěji modrou), majitelé byli spokojení, protože buď ušetřili (ve srovnání s pořízením psa z chovné stanice s PP) nebo ho zachránili od krutého osudu (v případě, že pojali podezření kvůli množení).
BLOG: Rozloučení s Evelínou
Dnes bohužel vyjde blog Evelíny naposledy a Evelína už u jeho psaní nemůže být, takže píšu já – Jana, co jsem se o Evelínu starala od jejího osvobození z klecového chovu až do samého konce. A ten bohužel před pár dny přišel. Tak mi dovolte se zde s vámi Evelíniným jménem rozloučit.
Mezidruhová přátelství: Zbytečné riziko, nebo lék na zvířecí frustraci?
Oslík s kačenou, želva s papouškem, pes s kozlem… Zvířata jsou kouzelná v tom, jak se dokáží spřátelit navzdory odlišnostem, které by je měly rozdělovat. Ale co je příčinou mezidruhových přátelství? A jsou pro zvířata vždycky výhrou?
BLOG: Jak jsem měla kočku závislou na chilli a sójových párcích
Často vzpomínám na Almu. Vlastně na ni myslím každý den. Řekla bych, že až s odstupem času si stále více uvědomuju, jak úžasná kočičí bába to byla. Kromě jejích hovních a blicích storek, které jsem pak já mohla dávat k dobru u piva (vydržely na několik večerů), byla taky velmi vytrvalým a velmi, velmi pečlivým kontrolorem všeho, co jsem jedla. Ono by to asi nebylo nic zvláštního, kdybych nebyla drtivou většinu svého života vegetariánkou. Že kočky projevují zájem o maso a jeho různé formy, to všichni víme. Všechny moje kočky to potvrzovaly (a potvrzují) zájmem o masové konzervy. Ale Alma projevovala taky enormní zájem o mou bezmasou stravu…
Opatření proti koronaviru v liberecké zoo: Přísná hygiena a bezkontaktní péče
České zoo zvyšují ochranná opatření kvůli koronaviru poté, co se potvrdila nákaza u tygřice v zoo v New Yorku. Už dříve se objevily informace, že nemoc může být přenosná na primáty. Například v Liberci už delší dobu praktikují bezkontatní chov, to znamená, že ošetřovatelé nepřicházejí se zvířaty do přímého styku. Teď se podmínky ještě zpřísnily.
Křičet nemohou, ale bolest cítí: Jak to vypadá v rybím velkochovu?
Natěsnané v nádržích, bez možnosti chovat se podle své přirozenosti, nemocné a vystresované – i tak vypadají ryby ve velkochovech. A ty se často nijak neliší od velkochovů hospodářských zvířat. Z těchto tzv. akvakultur pochází více než polovina ryb snězených lidmi. Jak na svých stránkách uvádí organizace Compassion in World Farming (CIWF), jen v roce 2015 se v Evropě odchovala v podvodních klecích jedna miliarda ryb.