CNN Prima News brífink

brífink

Výpis příspěvků ke štítku „brífink“

Sledujte ZÁZNAM brífinku Bidena a Zelenského. Co prezidenti ohlásí po jednání v Bílém domě?

21. prosince 2022 21:58

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do Washingtonu, aby se v Bílém domě setkal se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Bilaterární jednání obou politiků začalo kolem 20:30 středoevropského času. Zhruba ve 22:40 se pak uskuteční brífink, na němž Zelenskyj vystoupí společně s Bidenem. Živý přenos s českým překladem můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM: Ministr průmyslu Síkela řeší se zástupci energetiky dodávky plynu do ČR

1. dubna 2022 09:07

V 9 hodin zasedl krizový štáb, který svolal ministr průmyslu a obchodu České republiky Jozef Síkela. Se zástupci tuzemského energetického sektoru bude hledat řešení, jak zajistit dodávky zemního plynu do Česka poté, co hrozí jejich ukončení z Ruska. Vladimir Putin totiž podepsal dekret, podle něhož musí země nepřátelské vůči Rusku za plyn platit pouze v rublech. Dekret platí od pátku 1. dubna.

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Mynářem. Jak bude vypadat Zemanův režim po propuštění z ÚVN?

25. listopadu 2021 13:17

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). V ní strávil 46 nocí. Hned v pátek hlava státu jmenuje novým předsedou vlády Petra Fialu (ODS). Bude skutečně vetovat některého z ministerských kandidátů? A jak bude vůbec vypadat Zemanův režim po propuštění z ÚVN? I to by měl sdělit hradní kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci. Sledovat ji můžete od 13:30 v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Čeká nás vyhlášení nouzového stavu?

22. listopadu 2021 10:37

Od začátku epidemie se v Česku covidem prokazatelně nakazily dva miliony lidí. V neděli testy odhalily 8 244 případů, dosud nejvyšší nedělní počet. V pondělí se proto opět sešel Ústřední krizový štáb, aby jednal o tom, jak dále postupovat v boji s pandemií. Po jednání vystoupí před novináři ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Brífink sledujte od 11 hodin přímo v tomto článku.

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

25. října 2021 11:19

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Hrozí Česku další lockdown?

25. října 2021 10:19

Epidemická situace v Česku se rychle zhoršuje, rostou čísla nakažených i hospitalizovaných. V pondělí se tak znovu sešel Ústřední krizový štáb, aby jednal o tom, jak ohledně koronavirové pandemie postupovat dál. Po jednání vystoupí před novináři ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Brífink můžete sledovat od 10:30 v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM z Hradu: Ovčáček svolal brífink. Očekával se vzkaz prezidenta

21. října 2021 14:16

Kancelář prezidenta republiky uspořádá ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě tiskovou konferenci. Na Twitteru to bez bližších podrobností oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Dá se tak jen spekulovat, co chce kancelář veřejnosti sdělit. Může jít o podrobnosti ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana, ale i o reakci na kroky politiků ohledně odebrání pravomocí hlavě státu. Začátek je naplánovaný na 15:00, brífink můžete sledovat živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Spolu: Tvoří se nová Sněmovna. Kdo zasedne ve vedení výborů?

20. října 2021 12:21

Nově zvolené poslance čeká 8. listopadu ustavující schůze, na které složí svůj slib. Poté si zákonodárci zvolí nové vedení Sněmovny a také rozhodnou o fungování sněmovních výborů. Kolik jich bude a jaké personální složení by mohly mít, poodhalili zástupci koalice Spolu už ve středu. Záznam brífinku můžete zhlédnout v tomto článku.