
Nepochopitelný hyenismus. Na Olomoucku někdo střílí po čápech, dva uhynuli
Pražská zoologická zahrada nově chová kriticky ohrožené strašilky humří. Zahrada má nyní asi 200 jedinců. Lidé mohou hmyz vidět v nově vybudované expozici v dolní části areálu s názvem Ballova pyramida, pojmenované podle nejvyššího mořského útesu světa, kde se v 60. letech našly živé strašilky. Novinářům takzvané „stromové humry“ dnes představili zástupci zoo, veřejnosti je zahrada ukáže v sobotu 29. března při příležitosti zahájení letošní sezony.
Po středečním útoku psa v jihoanglickém Bristolu zemřela devatenáctiletá žena. Informují o tom britská média s tím, že mělo jít o plemeno American Bully, jehož chov je omezen zákonem. Policie po incidentu zadržela dvě osoby.
FutureLife, přední celoevropský poskytovatel služeb v oblasti reprodukční medicíny a genetiky, který ročně provede více než 55 000 cyklů IVF a za kterým stojí společnosti CVC Capital Partners („CVC“) a Hartenberg Holding („Hartenberg“), oznamuje akvizici Bristol Centre for Reproductive Medicine (BCRM). Toto mezinárodně uznávané centrum pro léčbu neplodnosti, nacházející se v Bristolu, největším městě jihozápadní Anglie a významném hospodářském a zdravotnickém centru regionu, představuje další krok v růstové strategii společnosti FutureLife. Skupina tak rozšiřuje svoji vizi, poskytovat co nejlepší péči o reprodukční zdraví se zaměřením na pacienta, ještě většímu počtu jednotlivců a rodin.
Dvojice Britů se během letu ze Španělska na cestě domů do Bristolu oddávala sexuálním hrátkám před zraky ostatních cestujících, včetně dítěte. Pohoršení pasažéři je nahlásili leteckému personálu aerolinek EasyJet a dvojici po přistání odvedla policie. Ve čtvrtek si hrdličky u soudu vyslechly svůj rozsudek, informují ostrovní média.
Tisíce odpůrců rasismu se ve středu večer shromáždily v ulicích britských měst a vytvořily lidské štíty na obranu azylových center a dalších objektů. Stalo se tak poté, co policie varovala před další vlnou protimuslimských nepokojů v souvislosti s výzvou krajně pravicových skupin k novým protestům. Informoval o tom list The Guardian.
Zřejmě lidské orgány našel ve středu náhodný kolemjdoucí v kontejneru jednoho z londýnských parků. Rosehill Park v Suttonu policisté uzavřeli a šokující nález vyšetřují. Informovala o tom britská média.
Britská policie v sobotu ráno zadržela muže v souvislosti s nálezem lidských ostatků ve dvou kufrech na visutém mostě ve městě Bristol na jihozápadě Anglie. Informovala o tom agentura Reuters. Podle serveru BBC News byly v pátek na západě Londýna nalezeny další lidské pozůstatky, které mohou být s případem spojené.
Princezna Anna byla hospitalizována poté, co se zranila na svém panství v Gloucestershire. Informoval o tom Buckinghamský palác. Podle jeho prohlášení utrpěla členka britské královské rodiny drobná zranění a otřes mozku. „Z preventivních důvodů zůstává na pozorování v nemocnici Southmead v Bristolu,“ uvedl palác.
Britská policie rozplétá otřesný případ smrti tří sourozenců. Minulou neděli na předměstí Bristolu v Sea Mills byly objeveny mrtvoly sedmiletého Farese, tříletého Jouryho a jen devítiměsíčního Mohammeda. Děti byly usmrceny nožem. Detektivové zadrželi dvaačtyřicetiletou ženu, která je v současné chvíli v nemocnici, informovala britská média. Úzkostlivě se tají, jaký je příbuzenský vztah mezi ženou a mrtvými dětmi.
Dva chlapci ve věku 15 a 16 let zemřeli po útoku nožem na jihu britského města Bristol, informoval zpravodajský server BBC. Napadeni byli v sobotu pozdě večer ve čtvrti Knowle West skupinou lidí, která z místa ujela v autě, uvedla policie.
Britský soud poslal na doživotí do vězení muže, který z pomsty plánoval masově vraždit na své bývalé škole. Dvaatřicetiletý muž ze západoanglického hrabství Somerset měl podle policie nachystán arzenál zbraní a výbušniny, stejně jako seznam obětí. Podle soudce byl plán zcela reálný a podrobně promyšlený, napsal v pátek web stanice BBC.
Dopravní letoun, který dokázal dvojnásobně překročit rychlost zvuku. V provozu byl letoun Concorde od 70. let minulého století, naposledy vzlétl 26. listopadu 2003, kdy přistál na letišti Filton poblíž Bristolu v jihozápadní Anglii, kde zůstává dodnes. Důležitý milník v letecké historii tehdy sledovaly davy lidí, včetně fotografa CNN Lewise Whylda, který zpětně vzpomíná, jak se mu podařilo vyfotit jednu z nejslavnějších leteckých fotografií.