reklama

Byla málo týraná, aby byla odebrána

Abyste správně chápali, jak si tu žijeme, je třeba představiti i velitelku tábora, Mazánka záškodnici I.

reklama

Abyste správně chápali, jak si tu žijeme, je třeba představiti i velitelku tábora, Mazánka záškodnici I.

Jméno: Maggie, Mazánek, čmoud, to si ze mě děláš prdel
Věk: 9 let
Původní pobyt: u nepřizpůsobivých občanů
Popis: individualista, nezlomný ignorant autorit, sobeček, herečka trpící přeludy o tom, že je minimálně pitbull a někdy tak trochu kráva


Byla bitá, ale rány nezanechaly krvavý šrám. Byla hladová, ale občas jí někdo přes plot něco hodil. Byla opuštěná, ale ještě tam měl někdo adresu. Byla málo týraná, aby byla odebrána.

Na chvíle před tím, než přijde poslední rána, než se uváže pevný provaz kolem krku v lese nebo se otevřou dveře auta, aby byl někdo vyhozen, nemáme řešení. Tu chvíli před tím, než je možné vyslovit to je na odebrání, právě teď zažívá až moc zvířat. Není jim možné pomoci a o mnohých se ani nedozvíme. Pes zatím trochu bitý a trochu hladový odebrat nelze. Že pro ně není ani místo hořce spolknu, a o tom, jak se má dál pes, za kterého nedobrý majitel dostal pokutu, raději polemizovat nebudu.

Není tu ani žádný úřad s názvem nechcete psa, my přijedeme a ti, kteří týrají a opouští, neklepou na dveře útulků s tím, že já už tady Puňtu nechci, už mě nebaví, moje dítě má alergii, zítra se budu stěhovat, mám těžký srdce, víte, tak kolik mám zaplatit za jeho pobyt za mříží, fakturu netřeba.

Mazánek tehdy za tím vysokým plotem nevěděla, že ta chvíle „už ji nechceme“ pro ni nastala a já jsem zase netušila, že budu brzy stát u toho plotu z druhé strany a povzbuzovat „Maggie skákej, ještě výš, to zvládneš“. Protože drahá matička měla novou kamarádku a ta kamarádka měla plot a nepřizpůsobivé sousedy. A tak Mazánek skákala. Skákala o život. Až nakonec vyskočila hodně vysoko.

Do auta nastoupila hned a poctivě ukazovala břicho a zatajila mi, že si s sebou veze složitou hlavu a nastaví mi zrcadlo mých vlastních slabostí.


Týrat tyhle tvrdý palice by mělo být trestný na druhou. Nezlomná a až moc chytrá se sebou samou až na prvním místě.


Chtěla jsem psa, který bude nápomocen těm méně šťastným

Že se blíží nový spolubydlící, pozná Mazánek z příprav hotelu (chápej převlečení postele do nepromokavého prostěradla, opodložkování gauče a další krásný věci) a začne svoji vlastní přípravu. Obejde všechny pelechy a postupně si do všech lehne, schová si oblíbené hračky a nasadí načuřenej výraz. Dočasce preventivně vynadá, aby si za tři dny chtěla hrát, ale nikdo už si s ní hrát nechtěl. Přesto je ale pro mnohé záchytným bodem, když se venku bojí.


Chtěla jsem zlatého retrívra, který na obrázku položil hlavu na rameno smutnému člověku, aby mu řekl „všechno bude dobrý“

Když brečím, Mazánek odchází, protože ji to obtěžuje.


Chtěla jsem psa, kterému budu venku házet tenisák

Mazánek to s tenisákem neumí, umí akorát žrát plyšáky, prostě to ukusuje a jí to a venku jí nezajímám. Za to jí zajímá všechno okolo. To, že její hrdelní řev označil jeden z psích vychovatelů za výzvu k boji, mě samozřejmě ohromně potěšilo. Nejvíc jsem ráda ve chvílích, kdy ho spustí na naštvanýho psa na protějším chodníku, který nemá vodítko ani svého pána. Ale umím rychle utíkat a taky mám zmapovaný všechny schovky za popelnicí v ulici.


Chtěla jsem psa, se kterým budeme dvojka

Mazánek má ráda především všechny nově příchozí, sedá si cizím lidem na klín v tramvaji, nastupuje do cizích aut a má pocit, že všechny návštěvy přišli kvůli ní. Co je nový, to je zajímavý. Zajímavej je tedy i novej psí psycholog, klidně by se postavila na uši a nechává ho, aby mi říkal něco o vnitřní vyrovnanosti a předvádí u toho ukázkového psa. Když mě dostatečně poníží, odejde si sežrat všechny dobroty, který za svý stojky na uších dostala a já tiše přemýšlím, jestli bych tady pána neměla nechat tři dny bydlet. Přesně po třech dnech už nebude novej, ale ohranej jako já, a až Mazánek zase vytočí tu dogu z protějšího domu, budeme se za popelnicí schovávat ve dvou a ve dvou se to lépe táhne.


Jsem introvert se psem extrovertem a ono se říká, že se protiklady přitahují. Věřím, že duše, které se mají potkat, se potkají a je jedno, jestli jsou člověčí nebo zvířecí, aby si něco předaly. A tak mi Mazánek předává a přizvala si Alfonse, aby jí sekundoval.

Ale já jsem držák.

Tagy:
Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek
Lidé

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Meghan slaví čtyřicáté narozeniny: Co jste o vévodkyni ze Sussexu nevěděli?

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu slaví své 40. narozeniny. Začínala jako herečka, avšak mnoho úspěchů ve své kariéře nesklidila, přesto se stala jednou z nejvíce sledovaných osobností světa. Život jí obrátilo naruby manželství s britským následníkem trůnu Harrym. Připravili jsme přehled zajímavostí, které jste o jejím životě možná nevěděli.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

reklama