reklama

Býval talentovaným fotbalistou. Teď míří za bratrem do vězení a sedí i jeho syn

Mužstvo Hamburku pro sezonu 1986–⁠87, Walter Laubinger je třetí zleva ve spodní řadě.
Zdroj: Getty Images

Jeden je bývalou fotbalovou hvězdou, v 80. letech patřil mezi největší talenty v západním Německu. Druhý „kriminálníkem z povolání“. Walter a Karl Laubingerovi. Bratři, kteří spolu vyrůstali, se nyní sejdou ve vězení.

reklama

O rok starší Walter, vítěz Německého poháru z roku 1987, kterého věhlasný trenér Ernst Happel nazýval kouzelníkem s míčem, byl na konci března odsouzený v Hamburku k deseti měsícům vězení nepodmíněně. Rozsudek nabyl okamžitě právní moci, protože fotbalista řídil dlouhé roky bez řidičského průkazu.

K tématu

„Všechno jsem pokazil, když jsem si život obrátil naruby, příliš jsem slavil,“ pravil před nástupem do vězení borec, který se v červnu 1987 podílel v bundeslize na zisku stříbrných medailí Hamburgeru SV, jednoho z nejtradičnějších fotbalových klubů v Německu.

Soudce pro jeho omluvy neměl pochopení, protože řízení v opilosti, navíc bez řidičského průkazu, se dopustil již dříve a opakovaně. Na krku má také urážku na cti, podvod a ublížení na zdraví. V únoru 2018 mu soud vyměřil 14 měsíců podmíněně s odkladem a dohledem do května 2022.

Protože se Walter Laubinger opět provinil, následovalo další soudní stání, při kterém prokurátor požadoval prodloužení trestu na 15 měsíců, ovšem nepodmíněně.

Fotbalistův dvaapadesátiletý bratr Karl má pověst věčného „potížisty“ s bohatou kriminální minulostí. Poslední dlouholetý trest odnětí svobody dostal za ozbrojené přepadení. Přezdívají mu také král útěků, protože již čtyřikrát překonal ostrahu zařízení, ve kterých se nacházel, a zpoza mříží zmizel.

Walter Laubinger na oficiální fotografii z roku 1987 (zdroj: Hamburger SV)
Walter Laubinger na oficiální fotografii z roku 1987 (zdroj: Hamburger SV)
Zdroj: repro CNN Prima NEWS

V lednu letošního roku ho policisté dopadli v jednom z hotelů a vrátili do věznice na severu Hamburku.

Podle německého deníku Bild však oba bratři Laubingerovi nejsou jedinými zločinci v rozvětvené rodině. Při březnovém procesu vyplynulo, že jeden ze synů bývalého nadaného fotbalisty si také odpykává trest.

K tématu

Tagy: Německo trest řidičský průkaz podvod krimi soud fotbal vězení ublížení na zdraví bratři Hamburger SV Walter Laubinger
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama