CNN Prima News bývalý prezident

bývalý prezident

Výpis příspěvků ke štítku „bývalý prezident“

Komentátor: Abolice pro Mynáře? Zeman už neměl co ztratit. Je to smutný konec jeho kariéry

20. března 2023 22:46

Bývalý prezident Miloš Zeman už zřejmě cítil, že nemá co ztratit. Je to smutný obrázek na konec kariéry politika, který patřil k těm nejvýraznějším v naší zemi. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Zhodnotil tak Zemanovu žádost o podpis abolice pro pracovníky Hradu. Žádat o spolupodpis premiéra měl Zeman hned dvakrát, v rozhovoru pro server Seznam Zprávy to potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Slovenský exprezident Kiska čelí obžalobě za daňový podvod. Souvisí s jeho kandidaturou

13. dubna 2022 09:24
Aktualizováno

Slovenská prokuratura podala obžalobu na exprezidenta Andreje Kisku v daňové kauze jeho rodinné firmy KTAG, jejímž jednatelem byl Kiska před zvolením hlavou státu. Spolu s bývalým prezidentem čelí obžalobě také další jednatel firmy Eduard Kučkovský, vyplývá ze středečního oznámení prokuratury. Obhajoba ohlásila právní kroky proti obžalobě a vyjádřila přesvědčení, že spravedlnost zvítězí.

Nejvyšší stupeň nepřítele je koaliční partner. Fiala má kouli na noze, říká Klaus

9. listopadu 2021 20:16

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro pořad Pressclub na Frekvenci 1 komentoval současnou politickou situaci a budoucí úlohu šéfa ODS Petra Fialy coby premiéra. „Myslím, že dostal závaží, kouli na nohu. Sám jsem zažil trojkoalici, něco o tom vím. Vtipkovalo se se stupňováním slova nepřítel, kdy nejvyšší stupeň byl koaliční partner,“ prohlásil ve vysílání.

Klaus nežije v realitě, osvobodil tuneláře. Říkal, že jsem velmi dobrá, tvrdí Maláčová

5. října 2021 17:59

Bývalý prezident republiky Václav Klaus nežije v realitě, svou amnestií dal svobodu tunelářům a nedostál slibu zvýšit životní standard. Těmito slovy kritizovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) někdejší hlavu státu v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodala zároveň, že ji exprezident také vychválil – v roli ministryně je prý velmi aktivní a dělá dobrou práci. Klaus přitom na CNN Prima NEWS naopak nešetřil kritikou právě na konto Maláčové.

Jedním z nejeuroskeptičtějších národů jsme i kvůli Klausovi, říká politolog

18. června 2021 22:51

Nálepku euroskeptiků jsme do určité míry získali i díky Václavu Klausovi. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lubomír Kopeček. Podle něj patřil Klaus v době svého prezidentství k nejviditelnějším kritikům EU, čímž se zapsal do její historie. „Samozřejmě i do českého povědomí. Jsme jedním z nejeuroskeptičtějších národů,“ prohlásil Kopeček.