CNN Prima News bývalý prezident

bývalý prezident

Výpis příspěvků ke štítku „bývalý prezident“

Bez Evropské unie by nám bylo lépe, jsme ale odkázáni v ní zůstat, připustil exprezident Klaus

Bez členství v Evropské unii by nám bylo lépe. Vystoupit z ní ale není řešení, musí se tlumit škody, prohlásil bývalý prezident Václav Klaus, který sám Českou republiku dříve do unijních struktur dostal. Podle něj bylo „fatálním zločinem“ otevření evropských hranic, které dalo volný prostor nelegální migraci. „Fatální chyba. Jsem ochoten na hranicích České republiky s jakoukoliv zemí světa vyndat z kapsy pas a ukázat, kdo jsem,“ nešetřil kritikou Klaus.

Sledujte záznam Partie s Václavem Klausem: Jak exprezident hodnotí 20 let Česka v EU?

Aktualizováno

Co chtějí strany měnit v Evropě? A je pro Českou republiku migrační pakt výhrou, nebo skrývá kvóty? V pořadu Partie Terezie Tománkové budou diskutovat ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan a místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček. Do druhé části pořadu přijal pozvání bývalý prezident Václav Klaus. Mluvit bude o 20 letech v Evropské unii jako muž, který přístupovou smlouvu podepsal. Sledujte Partii v neděli 5. května od 11:00 na CNN Prima NEWS, TV Prima nebo v tomto článku.

Klaus: Některé naše političky chtějí vraždit. Válka se musí přerušit za každou cenu

Někdejší prezident Václav Klaus kritizoval „zastánce pokračování války na Ukrajině“. Uvedl, že zejména vládní političky chtějí pokračovat ve vraždění – zřejmě tak narážel na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS), předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) či senátorku Miroslavu Němcovou (ODS), které jsou ve vyjednávání vojenské pomoci velmi aktivní a v minulosti k nim v této souvislosti směřoval řadu výtek. Exprezident ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS také uvedl, že válka by měla skončit za každou cenu.

Zeman byl v umělém spánku, je to křehký pacient. Hrozí opakování trombózy, oznámili lékaři

Exprezident Miloš Zeman byl po hospitalizaci v pražské motolské nemocnici v umělém spánku. Oznámili to lékaři na páteční tiskové konferenci. Někdejší hlava státu zahájila rehabilitaci a je při vědomí. Podle personálu jde o křehkého pacienta, během náhlé chirurgické operace se Zemanovi musely naříznout svaly kvůli otoku. Jeho zdravotní stav nadále hodnotí jako závažný. Lékaři poznamenali, že v budoucnu hrozí opakovaná hospitalizace – i kvůli tomu, že trpí více chorobami. Délku léčby zatím nedokázali odhadnout.

Zeman už nacvičuje chůzi s chodítkem. Jeho zdravotní stav ale zůstává vážný, tvrdí lékaři

Bývalý prezident Miloš Zeman zahájil v motolské nemocnici po prodělané operaci rehabilitaci a absolvoval krátký nácvik chůze s chodítkem. Zůstává však na jednotce intenzivní péče. I když se laboratorní výsledky zlepšují, jeho stav lékařské konzilium nadále hodnotí jako závažný, uvedla ve středu Fakultní nemocnice Motol v tiskové zprávě. Jak dlouho potrvá hospitalizace, lékaři stále nechtějí odhadovat. Na konci týdne by nicméně mohl být exprezident přeložen na interní kliniku.

Vánoční poselství bude, potvrdil exprezident Zeman. Nastínil, jakými dárky obdaruje blízké

Na Hradě už není, přesto chystá vánoční projev. Bývalý prezident Miloš Zeman promluví k veřejnosti jako prostý občan, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Rýpavě poznamenal, že ve stejný den pronese svůj proslov také předseda vlády Petr Fiala (ODS). „Vážím si toho, že pan premiér navázal na termín mého vánočního projevu. Je to jistě výraz jeho osobních sympatií vůči mně,“ prohlásil Zeman ve vysílání CNN Prima NEWS a nastínil své plány na letošní Vánoce i jakou podobu budou mít jeho dárky.

Zeman: Když jste obklopeni závistivými nulami, snaží se vás zničit. TOP 09 se to povedlo

V politice existuje závist. A pokud jste obklopeni závistivými nulami, snažíte se je překonat, zatímco ony se vás snaží zničit, prohlásil exprezident Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové. Narážel tím na vnitrostranický boj v TOP 09, jehož vedení odmítlo kandidaturu Miroslava Kalouska do evropských voleb. Bývalý prezident dodal, že předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová měla exministra financí odklidit do Bruselu a měla by klid. „Místo toho mu nabídla místo v Senátu, odpadkovém koši české politiky,“ nechal se slyšet ve vysílání CNN Prima NEWS.

Havel jako Pavel? Měl úplně jiný osud, řekl Špaček. V přímé volbě by podle něj nikdy neuspěl

Že byl prezident Petr Pavel v kampani připodobňován k Václavu Havlovi? Oba byli naprosto odlišné osobnosti, měli jiný životní osud. Nejde je srovnávat. U oslav výročí Dne boje za svobodu a demokracii to pro CNN Prima NEWS uvedl bývalý mluvčí prezidenta Havla Ladislav Špaček. Přesto zmínil jednu podobnost mezi oběma hlavami státu. Zároveň vzpomněl, že Havel prosazoval přímou volbu prezidenta. Uvedl však, proč by v ní jeho bývalý nadřízený neuspěl.

Václav mě okouzlil krásou a výřečností, vzpomíná Klausová. Před sňatkem hrozila ultimátem

Na bývalou první dámu Livii Klausovou čekalo během letošního roku několik významných jubileí. V samém závěru července oslavila polokulaté 55. výročí svatby s exprezidentem Václavem Klausem. Několik týdnů předtím ještě stačila navštívit se svými vnuky filmový festival v Karlových Varech. V pátek 10. listopadu navíc slavila úctyhodné 80. narozeniny. S matadorem české politiky se seznámila při studiích na vysoké škole, přičemž jí podle jejích slov učarovala „jeho výřečnost a krása“. Na svatbu to sice delší dobu nevypadalo, ale nakonec k ní přece jen došlo. Svou roli v tom však sehrály prstýnky z Egypta.

Navrhoval jsem změny v účetních uzávěrkách svých firem, přiznal Trump u soudu

Bývalý americký prezident a uchazeč o Bílý dům v příštím roce Donald Trump vypovídá před newyorským soudem. V občanskoprávním sporu se brání tvrzení, že před finančními institucemi významně nadhodnocoval svůj majetek a dopustil se dalších podnikatelských deliktů. Úvodem výpovědi, která v pondělí podle agentury AP pravděpodobně potrvá několik hodin, Trump v odpovědi na dotaz prokuratury řekl, že „někdy“ měl připomínky k účetním uzávěrkám svých společností, píše stanice CNN. Celý proces exprezident označil za politický a neférový a podle médií se při zodpovídání dotazů prokuratury opakovaně střetával se soudcem, který pohrozil, že mu znemožní dále vypovídat. Soudce Arthur Engoron vytýkal Trumpovi tendenci dlouze hovořit z cesty, například o kráse svého golfového hřiště ve Skotsku.

Zeman: Jsem heterosexuál, ale nechlubím se tím. Slováci by měli mít registrované partnerství

Být homosexuál neznamená, že budu svou sexuální orientaci vystavovat na odiv. Já jsem heterosexuál a také se tím nechlubím. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke slovenským volbám to řekl exprezident Miloš Zeman. Doplnil, že sexuální orientace je soukromá, ba dokonce velmi intimní věc. Domnívá se, že by na Slovensku mělo být přijato registrované partnerství, terminologicky odmítá manželství.