reklama

Časy se mění, trendy začíná diktovat Hyundai. Ioniq Seven nabízí revoluční interiér

Zatímco donedávna bylo železným zvykem jezdit na designerské lahůdky do Itálie, poslední dobou to začínají být Asiaté, kdo udává trend. Po vřelém přijetí futuristického elektromobilu Hyundai Ioniq 5 se Korejci vytasili s dalším majstrštykem.

reklama

Koncept Seven stojí na platformě Electric-Global Modular Platform (E-GMP) vytvořené speciálně pro elektromobily využívající pohon na baterie (BEV). Dlouhý rozvor a rovná podlaha E-GMP umožňují vznik zcela nové třídy vozidel, která zákazníkům nabídnou nové zážitky, jak tvrdí automobilka. Jde samozřejmě o marketingové floskule, nicméně když se člověk na Seven zadívá, dost možná mu někde vzadu v hlavě automaticky vytane okřídlené „Wow!“.

V jednoduchosti je krása

Nízká přední hrana kapoty, jednoduché křivky, samostatná aerodynamická linie střechy a prodloužený rozvor jsou znakem odlišení od tradičních SUV poháněných spalovacími motory. Čisté plochy minimalistických forem studie Seven kontrastují s výrazným postojem. Nepřehlédnutelný vzhled podporují kola se zabudovanými aktivními vzduchovými klapkami, které se vysouvají nebo zasouvají v závislosti na požadavcích na chlazení brzd nebo na nízký odpor vzduchu.

Dokonce i za tmy je Seven snadno rozpoznatelný podle charakteristických světel Ioniq s parametrickými pixely, které při nastartování vytvářejí uvítací světelnou sekvenci. Parametrické pixely poskytují společnou designovou nit spojující digitální a analogové vlivy.

Obývací pokoj

Priorita interiérového designu modelu Seven spočívá v inovaci prostoru, který nabízí zákazníkům větší svobodu než kdykoli předtím. Rozvor studie Seven dosahuje hodnoty až 3,2 metru, a to díky jeho počátečnímu záměru posunout kola co nejvíce do rohů karoserie. Plochá podlaha umožnila vytvořit alternativu k tradičnímu uspořádání sedadel v řadách, čímž vzniklo plynulejší uspořádání interiéru.

Dveře bez středového sloupku vytvářejí široký vchod, který odhaluje útulný interiér se zcela novou dimenzí prostoru v duchu luxusního salonku. Studie Seven má také naznačit vizi značky Hyundai o autonomní mobilitě. Sedadlo řidiče je místo volantu vybaveno výsuvnou ovládací pákou – joystickem, který se skryje, když se nepoužívá.

Bez potřeby obvyklého vybavení místa řidiče tak vzniká ultratenký kokpit, který doplňují integrované obrazovky Uspořádání sedadel, na rozdíl od tradičních SUV, využívá otočná přední křesla a zakřivené sedačkové zadní sedadlo. Toto uspořádání sedadel lze přizpůsobit v závislosti na režimu tradiční nebo autonomní jízdy.

Samozřejmě na elektřinu

Díky elektrické platformě E-GMP bude studie Seven schopna poskytnout velmi dobrý dojezd a ultrarychlé nabíjení, čímž značně zpříjemní život s elektromobilem. V reálné situaci s 350 kW nabíječkou se Seven dokáže nabít z 10 na 80 procent kapacity baterie zhruba za 20 minut. Koncept je také navržen tak, aby dosáhl cílového dojezdu do vzdálenosti více než 480 km.

Informace o tom, kdy a zda vůbec tento koncept přijde do výroby zatím nejsou známy. Stačí ale vzpomenout, že i Ioniq 5 se zprvu jevil jako sci-fi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři
Politika

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři

Jan Farský (STAN) svými rozhodnutími vztyčil prostředníček směrem k veřejnosti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor webu Info.cz Petr Holec. „Překvapil mě amatérismus STAN,“ řekl novinář. Zároveň ovšem dodal, že tato kauza podle jeho mínění hnutí v následujících volbách neohrozí. Komentátor MF Dnes Petr Kolář označil celou kauzu za „tragikomický příběh“.

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama