CNN Prima News ceremoniál

ceremoniál

Výpis příspěvků ke štítku „ceremoniál“

Ceremonie pohřbu Karla III. je už připravená, Buckinghamský palác počítá se vším, říká Svoboda

Buckinghamský palác, poté co oznámil, že král Karel III. trpí rakovinou, počítá se všemi variantami, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Britská královská rodina podle jeho slov neponechává nic náhodě a má připraveny všechny možné scénáře vývoje, tedy i potenciální panovníkovu smrt.

Sledujte ZÁZNAM k oslavě 28. října. Pavel rozdal vyznamenání, oceňoval méně než Zeman

V sobotu 28. října uplyne 105 let od vzniku samostatného československého státu. Při té příležitosti se uskutečnil ceremoniál ve Vladislavském sále na Pražském hradě, kde letos byla poprvé předána státní vyznamenání předávána z rukou prezidenta Petra Pavla. Mezi potvrzenými hosty byl například bývalý prezident Václav Klaus či expremiér Andrej Babiš (ANO). CNN Prima NEWS nabízí od rána speciální celodenní vysílání s komentáři politiků i expertů.

Rošťák Louis opět řádil na balkóně, grimasami baví svět. Proč zmizel během korunovace?

Pětiletý princ Louis nezklamal ani v den korunovace britského krále Karla III. a opět bavil veřejnost svými grimasami. Zatímco během samotného ceremoniálu ve Westminsterském opatství se očividně nudil, při tradičním výstupu na balkonu Buckinghamského paláce se bavil podobně jako před rokem u příležitosti oslav platinového jubilea zesnulé královny Alžběty II.

Letadla, klavíry i vlaky. Fiala hlásí zájem o české výrobky v Asii, popsal i pompézní uvítání

Pro Česko a Evropskou unii je důležité, abychom měli úzké kontakty a možnosti spolupráce se státy ASEAN a střední Asie. Máme šanci prodávat tam naše letadla, tramvaje, auta, vlaky nebo třeba piana. V exkluzivním rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl premiér Petr Fiala (ODS), který v Uzbekistánu během úterka zakončí svou desetidenní cestu po šesti asijských zemích. Zavzpomínal také na pompézní přivítání ve Vietnamu, které pro něj bylo nostalgické.

Předávání Andělů ovládl Meky Žbirka. Svěrák je novým členem Síně slávy, uvedl ho Pavel

Prezident Petr Pavel uvedl do Síně slávy hudebních cen Anděl 87letého herce, dramatika, scenáristu, spisovatele a textaře Zdeňka Svěráka. Hlava státu se na předávání cen České hudební akademie Anděl objevila nečekaně. Svěrák Pavla podpořil při jeho prezidentské kampani. Letošní ročník Andělů ovládla hudba Miroslava Žbirky. Jeho album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace.

Inaugurace Petra Pavla krok za krokem: Harmonogram, ceremoniály i překvapení pro veřejnost

Petr Pavel se ve čtvrtek oficiálně stane čtvrtým prezidentem České republiky. Jeho inaugurační den začne už o středeční půlnoci svěšením standarty a zavřením Brány gigantů, dopoledne na program naváže obědem na Pražském hradě a vše skončí v katedrále sv. Víta. Ve srovnání s předchozími hlavami státu se pozvaní hosté i veřejnost dočkají několika novinek. Redakce CNN Prima NEWS přináší podrobný přehled průběhu inaugurace Petra Pavla a kompletní harmonogram.

Loučení se Zdenkou a Soňou: Říci sbohem přišly stovky lidí, manžel prozradil mrazivý detail

Byla světýlkem našich duší a věčná optimistka. Těmito slovy se ceremoniář a několik desítek lidí ve čtvrtek loučili se Zdenkou, která zahynula po srážce s BMW v Košících. Poslední sbohem přišli ve stejný den říci nejbližší také Soně, jež se stala druhou obětí tragické nehody. Její manžel novinářům prozradil mrazivý vzkaz, který zněl jako proroctví.

O inauguraci Pavla už je jasno. Kancléři vysvětlili, proč nebude vojenská přehlídka

Inaugurace nového českého prezidenta je dohodnutá. Bezpečnostní opatření i seznam hostů na ceremoniál předávání úřadu v úterý řešili tři kancléři: Vratislav Mynář za Hrad, Jana Vohralíková za Senát a Martin Plíšek za Sněmovnu. Jisté je, že vojenská přehlídka se konat nebude, lidé zato budou moci předávání moci sledovat na třetím nádvoří Pražského hradu na velkoplošné obrazovce. Slavnostní ceremonie začne 9. března ve 14:00.