CNN Prima News ceremoniál

ceremoniál

Výpis příspěvků ke štítku „ceremoniál“

Sledujte ŽIVĚ speciál k oslavám 28. října. Koho Zeman vyznamená a kdo na Hrad nedorazí?

26. října 2022 09:20

Oslavy vzniku Československa proběhnou letos naposledy v režii prezidenta Miloše Zemana. 28. října se tradičně uskuteční slavnostní ceremoniál ve Vladislavském sále na Pražském hradě, kde Zeman bude předávat státní vyznamenání. Hned několik vysoce postavených ústavních činitelů pozvání na akci neobdrželo. Další politici ji budou zase bojkotovat. CNN Prima NEWS nabídne speciální celodenní vysílání s komentáři politiků i expertů.

Přízemní a starostlivá. Vévodkyně Meghan se na Invictus Games blýskla dojemným gestem

17. dubna 2022 09:51

Princ Harry se s manželkou Meghan účastní Invictus Games v nizozemském Haagu. Sportovní akce určená pro válečné veterány a nemocné vojáky se každoročně neobejde bez slz dojetí. O to se letos postarala sama vévodkyně ze Sussexu poté, co matce s novorozenětem věnovala svůj kabát, aby jim nebyla zima. Na cestě do Nizozemska se pár zastavil také ve Velké Británii, kde navštívil královnu i Harryho otce prince Charlese.

Meghan poprvé od odchodu z královské rodiny mimo USA. Za cestu to ale s Harrym schytali

10. dubna 2022 01:02

Vévodkyně Meghan se příští týden poprvé od svého odchodu z královské rodiny vydá mimo Spojené státy. S princem Harrym odcestuje do Nizozemska na hry pro válečné veterány, tzv. Invictus Games. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přeletí Atlantik do Haagu téměř dva týdny poté, co nedorazili na bohoslužbu za prince Philipa ve Westminsterském opatství.

Zeman o udělení nejvyššího vyznamenání Zelenskému: Projevil odvahu a statečnost

7. března 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman se rozhodl ocenit svého ukrajinského protějška Volodymyra Zelenského nejvyšším českým státním vyznamenáním. Potvrdil to během slavnostního předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Ocenil Zelenského odvahu při obraně Kyjeva před ruskou agresí. Nejvyšším českým státním vyznamenáním je Řád bílého lva.

Sledujte ŽIVĚ: Zeman slavnostně předá státní vyznamenání. Ocení Prymulu i Bohdalovou

7. března 2022 19:28

Prezident Miloš Zeman předá na Pražském hradě státní vyznamenání za loňský a předloňský rok. Ve Vladislavském sále plánuje ocenit přes šedesát lidí. Ceremoniál se koná netradičně na výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Celou slavnostní událost můžete sledovat od 20:00 na CNN Prima NEWS či přímo zde v článku.

Zeman předá 7. března vyznamenání za poslední dva roky. Dostanou ho Bohdalová i Kellner

1. března 2022 14:12

Prezident Miloš Zeman v pondělí předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat v loňském i předloňském roce. Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Obvyklé předávání 28. října neproběhla jednou kvůli pandemii, podruhé z důvodu hospitalizace hlavy státu.

Ostuda při předávání medailí. Ledeckou vítali na ceremoniálu s haitskou vlajkou

8. února 2022 14:53

Čínští organizátoři olympiády v Pekingu zaměnili českou vlajku za haitskou. K incidentu došlo krátce před ceremoniálem, na kterém Ester Ledecká obdržela zlatou medaili za paralelní obří slalom na snowboardu. Událost zdokumentoval tým českých olympioniků na svém Twitteru. Během ceremoniálu už vše proběhlo v pořádku, i když vztyčení vlajky mohlo někomu připadat kvůli svérázné vojenské choreografii poněkud bizarní.

Zahájení pekingské olympiády OBRAZEM: Češi překvapili knírkem na počest Samkové

5. února 2022 00:46

V pátek 4. února oficiálně začaly již 24. zimní olympijské hry. Více než dvouhodinového programu, který slavnostní ceremoniál nabídl, se zúčastnily tři tisíce vystupujících. Čeští reprezentanti do takzvaného „Ptačího hnízda“ nastoupili jako 68. v pořadí a žertovali, že jdou „na Jágra“. Mnohé Čechy dojal pohled na řadu reprezentantů, kteří si na respirátory namalovali knír a symbolicky na dálku podpořili snowboardcrossařku Evu Samkovou. Na nejzajímavější momenty zahájení se můžete podívat v galerii.

GALERIE: Neapol velkolepě odhalila sochu Maradony. Pomůže Argentinec ke třetímu titulu?

30. listopadu 2021 06:44

Italská Neapol vzdala další poctu své fotbalové legendě Diegu Maradonovi. Rok po jeho smrti odhalil klub na svém stadionu sochu světového šampiona z roku 1986. Maradona dotáhl Neapol v letech 1987 a 1990 k jediným dvěma titulům v italské lize. Je otázkou, zda jeho „přítomnost“ nepomůže i ke třetímu. Neapol zatím italskou ligu vede.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.