chaos

Výpis příspěvků ke štítku „chaos“

Rusové stříleli do vlastních. Jsme vaši, k*rva, křičel zraněný okupant na záběrech chaosu

18. listopadu 2022 06:09

Během válečných konfliktů dochází často k omylům a velmi nepřehledným situacím. Výjimkou není ani válka na Ukrajině. Na sociálních sítích se objevilo video, na němž ruští vojáci nevědomky pálili z pěchotních zbraní do svých kolegů, kteří se člunem plavili po řece Dněpr. Minimálně jeden okupant byl zraněn. Není známo, jak incident dopadl.

Nejasnosti v pravidlech karantén kvůli omikronu. Co od pondělí platí? Odpovídá Válek

17. ledna 2022 06:28

Pravidla kolem izolace a karantény se v Česku mění tak často, že se lidé začínají ztrácet v tom, co vlastně platí. Mají očkovaní z karantény výjimku? Na jak dlouho musíte v současnosti po pozitivním testu zůstat v izolaci? A kdy potřebujete k ukončení karantény negativní test? Na to, jak se ve zmatku kolem karantén vyznat, jsme se ptali přímo ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) a přinášíme odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Kalousek: Vláda nic neřídí, jen způsobuje chaos. Obchody bych neotvíral

19. února 2021 06:40

„Vláda nic neřídí, jen reaguje na problémy, takže si netroufnu odhadnout, jak dopadne jednání ohledně otevření obchodů, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Společně s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a dalším bývalým šéfem státní kasy Ivanem Pilným se shodli, že vláda v Česku způsobila nezvládnutelný chaos.

Chaos a nedůvěra v politiku. Hamáček kritizuje opozici za neprodloužení nouzového stavu

11. února 2021 22:31

Výsledkem dnešního rozhodnutí Poslanecké sněmovny o neprodloužení nouzového stavu po 14. únoru bude chaos a nedůvěra v politiku jako celek. Na Twitteru to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Vláda žádala kvůli koronavirové pandemii dolní komoru o dalších 30 dnů stavu nouze, poslanci to ale odmítli, stejně jako návrh lidovce Stanislava Juránka na prodloužení nouzového stavu o dva týdny. Skončí tak s nedělí.

Babiš: Proč to Blatný říká? Kdo je gramotný a umí počítat, očkování si zorganizuje

27. ledna 2021 15:54

Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit na dva týdny očkování proti koronaviru první dávkou a pozastavit rezervace. Ministr zdravotnictví Jan Blatný však pro CNN Prima NEWS uvedl, že si nemyslí, že by ministerstvo doporučilo přerušit vakcinaci, jen upozorňuje na to, že termínů je nyní o něco méně. Premiér Andrej Babiš řekl, že ministrovo vyjádření nechápe.

Vláda zvažuje otevření některých obchodů. Co by se mohlo začít prodávat?

13. ledna 2021 17:44

Od příštího týdne by se mohlo začít prodávat více druhů zboží. Ministři se však zatím na úpravách protiepidemického systému PES neshodují. Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu na tiskové konferenci připustil, že by se mohly začít prodávat například papírnické výrobky pro školáky. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale pro CNN Prima NEWS obratem označil zavedení výjimek příští týden za nepravděpodobné. Jak to tedy je?

Svět se izoluje od Británie. Lidé v ostrovní zemi ze strachu vykupují zeleninu

21. prosince 2020 14:13

Mutace nového typu koronaviru se šíří Velkou Británií a země po celém světě zavádějí omezení pro cestování z této země kvůli obavám z nákazy. Kromě České republiky ruší lety z britských ostrovů Německo, Rakousko, Belgie či Nizozemska. Na hranicích Spojeného království také stojí stovky kamionů, lidé z obav o potraviny vykupují supermarkety.

Chaos s rouškami ve školách nekončí. Pražské děti se jim nevyhnou, varuje Prymula

28. srpna 2020 23:35

Se změnami koronavirového semaforu pokračuje i chaos ohledně nošení roušek ve školách, které se otevřou příští týden. Zatímco manuál ministerstva školství jasně uvádí, že pokud se konkrétní oblast přesune do oranžové skupiny, jsou roušky pro školáky ve společných prostorách povinné, Praha má zatím překvapivě výjimku. Důvodem je totiž ještě další dělení na podstupně oranžové barvy. Podle epidemiologa Romana Prymuly se to ale brzy změní, hlavní město spadne do horšího stupně a doporučení se změní v povinnost. Minimálně pražské děti se tak rouškám nevyhnou.